Najwyższy wynik Grupy PZU od pięciu lat!

2019-08-29 12:43
14. PZU Półmaraton Warszawski otwiera sezon na bieganie
Autor: Materiały Promocyjne

Za Grupą PZU bardzo dobre półrocze. Mimo trudnych, pod względem otoczenia rynkowego warunków, spółka zanotowała najwyższy wynik od pięciu lat. Szczególnie dobry okres ma za sobą PZU Zdrowie, w którym o 31 proc. wrosła liczba umów w stosunku rok do roku. Wynik finansowy netto, przypisany jednostce dominującej z pierwsze półrocze 2019 roku, Grupy PZU wyniósł 1 48 mld złotych. Jak podkreślił prezes Paweł Surówka to bardzo silne i dobre wyniki.

Jednym z ważniejszych elementów dla Grupy PZU w pierwszym półroczu 2019 roku było podpisanie umowy o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi z partnerami zatrudniającymi ponad 100 tys. pracowników. Również wynik finansowy netto znalazł się na bardzo wysokim poziomie. Spółka odnotowała 1,48 mld złotych wyniku netto.

Wiemy, jak zaoszczędzić na kredycie w innej walucie!

- Za nami kolejne dobre półrocze, mimo otoczenia pełnego wyzwań. Wynik finansowy Grupy PZU osiągnięty w pierwszym półroczu 2019 roku jest lepszy od wyniku osiągniętego w pierwszym półroczu roku ubiegłego. Konsekwentna realizacja strategii #nowePZU pozwala nam na wykorzystanie naszych przewag konkurencyjnych dla efektywnego działania i osiągania wysokich stóp zwrotu dla naszych akcjonariuszy, co pokazuje chociażby przykład tegorocznej dywidendy - powiedział prezes Grupy PZU Paweł Surówka.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zadecydowało o wypłacie dywidendy na poziomie 2,8 złotych na akcję

Wynik finansowy netto Grupy PZU kształtujący się na poziomie 1,48 mld złotych jest o 5 proc. wyższy niż przed rokiem. Co ważne, dobra sytuacja została osiągnięta mimo istotnie wyższego obciążenia banków Grupy PZU kosztami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Również, mimo niesprzyjających warunków pogodowych (głównie w maju i czerwcu) spółka zanotowała wzrost wyniku netto z działalności poza bankowej do poziomu 622 mln złotych w drugim kwartale 2019 roku.

Emerycie! Taką emeryturę dostaniesz w 2020 roku [NOWA TABELA]!

- Dywersyfikacja działalności w ramach grupy kapitałowej PZU sprawia, że zwiększa się nasza odporność na zmienność warunków pogodowych, a nasze wyniki finansowe są stabilne i przewidywalne – powiedział dyrektor finansowy Grupy PZU Tomasz Kulik.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze