Nie Bill Gates i Warren Buffett. Oto nowy najbogatszy człowiek świata [ZDJĘCIA]

2017-07-28 14:57

Najbogatszy człowiek świata? Bill Gates, założyciel komputerowego giganta Microsoft - to odpowiedź, która automatycznie przychodzi do głowy. Po latach nastąpiła wielka detronizacja w rankingu bogaczy. Na pierwsze miejsce wskoczył szef internetowego sklepu Amazon, Jeff Bezos. Jego majątek amerykański "Forbes" wycenia na 90 mld dolarów (ok. 325 mld zł). Ale lada chwila sytuacja na podium znów może ulec zmianie. Dlaczego?

Najbogatszy człowiek świata
Skąd zmiana w rankingu najbogatszych ludzi na świecie? To efekt czwartkowych wzrostów na giełdzie akcji Amazona. Niewielka hossa wystarczyła, aby Jeff Bezos wyprzedził Billa Gatesa. Na trzecim miejscu znalazł się założyciel grupy odzieżowej Inditex (właściciel m.in. marki Zara) Amancio Ortega, a na czwartym - amerykański inwestor Warren Buffett.

Zobacz również: Kulczykowie biedniejsi o miliard złotych! Lista 100 najbogatszych Polaków [ZDJĘCIA]

Jak podkreśla dpa, sporządzając listę najzamożniejszych ludzi świata, "Forbes" bazuje na danych szacunkowych, obejmujących m.in. elementy majątku o zmiennej wartości, takie jak akcje czy nieruchomości. Dlatego też w przypadku Bezosa może chodzić o chwilowy wzrost szacowanej wartości majątku, który utrzyma się tylko do kolejnego spadku kursu akcji Amazona.

Z kolei "Business Insider Polska" zaznacza, że twórca Amazona rozpoczął ten rok zajmując trzecią lokatę za Gatesem i Buffetem. Chwilę później wyprzedził wiekowego inwestora, aby pod koniec lipca - chociaż na chwilę, wspiąć się na sam szczyt.

 

Źródło: "Forbes"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze