Podatki

i

Autor: materiały prasowe Podatki

Nie działa platforma PIT! Czy rozliczymy swój podatek?

2021-02-05 11:30

Popularny serwis do zeznań PIT czyli Twój e-PIT nie działa, a przecież już od 15 lutego 2021 podatnicy będą mogli rozliczyć swoje podatki. Czy to oznacza, że Polacy nie skorzystają w tym roku z e-PIT? Ministerstwo Finansów uspokaja i tłumaczy.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że platforma e-PIT nie działa. Nie jest o jednak awaria, a planowana przerwa techniczna w usłudze. Przerwa ma potrwać do 7 lutego 2021 roku. Jak zapewnia resort, brak dostępu do e-PIT jest konieczny właśnie w związku ze składaniem deklaracji podatkowych za 2020 rok, które będzie możliwe od 15 lutego. Dodatkowo prace serwisowe nie wpłyną na dostępność pozostałych usług w e-Urzędzie Skarbowym.

- Od 15 lutego podatnicy będą mieli dostęp do nowych zeznań rocznych przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową - informuje Ministerstwo Finansów.

Twój e-PIT to elektroniczna platforma, która polega na automatycznym przygotowaniu i udostępnieniu przez Krajową Administrację Skarbową rocznego zeznania podatkowego osób fizycznych (PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38).

Rodzina z Gdyni straciła w pożarze cały dobytek. "Dziś mieszkamy u sąsiadki, ale co będzie dalej?"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze