ZUS

i

Autor: Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie

Nie załatwisz ważnych spraw w ZUS. Zobacz, kiedy i dlaczego

2020-11-12 16:06

Będzie graniczenie w dostępie do portalu PUE ZUS w nocy z 13 na 14 listopada 2020 r - podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Platforma Usług Elektronicznych to narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez ZUS. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu załatwisz większość spraw przez internet.

Lockdown w Polsce coraz bliżej. W związku z tym, większość urzędów przechodzi na system zdalny. W taki sposób pracuje także ZUS. Plus dostępności on-line jest taki, że wiele spraw można załatwiać o dowolnej porze. Tymczasem ZUS informuje o utrudnieniach związanych z jego e-systemem. Jak czytamy na stronie internetowej ZUS, w związku z koniecznością przeprowadzenia prac serwisowych 13 listopada 2020 r. od godziny 22:00 do godziny 3:00 dnia następnego mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do portalu Platformy Usług Elektronicznych i poszczególnych jego funkcji.

ZUS wyraźnie zaznacza, że w tym czasie lekarze i asystenci medyczni mogą bez zakłóceń wystawiać e-ZLA. Na stronie serwisowej będzie dostęp do pulpitu lekarza - nowego narzędzia, które pozwala na wystawianie zwolnień w czasie ograniczeń w dostępie do PUE ZUS.

Warto wyjaśnić, że Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) to narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z jego najważniejszych elementów jest portal PUE, dzięki któremu można z powodzeniem załatwić większość spraw przez internet.

Zobacz: Paraliż w ZUS. Czy świadczenia będą wypłacane na czas?

Od marca mierzymy się z pandemią koronawirusa. W związku z nasilającą się pandemią, wprowadzono w Polsce tzw. lockdown pełzający. Do końca listopada większość urzędów pracuje w systemie zdalnym. Stacjonarnie można załatwić tylko wybrane sprawy.

W Radomiu powstanie szpital tymczasowy dla chorych na COVID
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze