Nie żyje Małgorzata Daniszewska, wdowa po Jerzym Urbanie. Zmarła równo rok po nim

i

Autor: Archiwum/Super Express Nie żyje Małgorzata Daniszewska, wdowa po Jerzym Urbanie. Zmarła równo rok po nim

Wdowa po Jerzym Urbanie

Nie żyje Małgorzata Daniszewska! Kto odziedziczy majątek żony Jerzego Urbana?

2023-10-06 7:44

Małgorzata Daniszewska, wdowa po Jerzym Urbanie i właścicielka tygodnika "NIE", zmarła w wieku 68 lat, dokładnie rok po śmierci Jerzego Urbana. Informację tę potwierdził Waldemar Kuchanny, naczelny tygodnika. Pochodząca z 1955 roku Małgorzata Daniszewska pełniła funkcję redaktorki naczelnej miesięcznika "Zły" oraz była wydawcą i redaktorką naczelną czasopisma "Art & Business".

Przez 30 lat towarzyszyła Jerzemu Urbanowi w prowadzeniu biznesu związanego z tygodnikiem "NIE”. Po śmierci Jerzego Urbana 3 października 2022 roku, przejęła całość jego udziałów w spółce URMA, która wydaje tygodnik "NIE". Nową prezeską spółki została córka Daniszewskiej, Marta Miecińska. Daniszewska objęła wszystkie 200 udziałów o wartości 100 tysięcy złotych, które wcześniej należały do Jerzego Urbana, co wynikało z wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Jerzy Urban był trzykrotnie żonaty. Ostatnią żoną, aż do swojej śmierci, była Małgorzata Daniszewska. Miał córkę z pierwszego małżeństwa, Aleksandrę Magdalenę, oraz dwójkę wnuków. Dziedziczenie testamentowe ma pierwszeństwo przed dziedziczeniem ustawowym. W przypadku braku testamentu lub jego nieważności obowiązuje dziedziczenie ustawowe.

Jeśli zmarły pozostawił małżonka i dzieci, to dziedziczenie po małżonku regulowane jest zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego:

  • Małżonek i dzieci dziedziczą w równych częściach.
  • Małżonek musi otrzymać co najmniej jedną czwartą spadku.
  • Dzieci zmarłego dziedziczą niezależnie od tego, czy są z małżeństwa, czy nie. Nie muszą być wspólnymi dziećmi zmarłego i jego małżonka.

W pierwszej kolejności do spadku zostają powołane z ustawy dzieci spadkodawcy oraz żyjący małżonek. Dzieci spadkodawcy oraz małżonek zazwyczaj dziedziczą w równych częściach, chociaż małżonek musi otrzymać co najmniej jedną czwartą spadku. Udziały te są równe, gdy do spadku powołany jest małżonek i nie więcej niż troje dzieci.

Quiz PRL. Służba zdrowia w PRL

Pytanie 1 z 10
Do pobierania krwi używało się:
Służba zdrowia w PRL
Pieniądze to nie wszystko - Kazimierz Krupa
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze