Wspomnienia

Odszedł Stefan Przebindowski, słynny twórca kremówek i tortu dla papieża Jana Pawła II

2022-12-01 13:43

Zmarł Stefan Przebindowski. Krakowski mistrz cukierniczy, twórca słynnych kremówek z Cracovii oraz nauczyciel wielu krakowskich cukierników po długiej chorobie zmarł w wieku 81 lat. Stefan Przebindowski był też wieloletnim szefem cukierni w dawnym hotelu Holiday Inn przy ul. Armii Krajowej. Wybitny cukiernik spocznie na cmentarzu w Jaworznie Byczynie. Pogrzeb zaplanowany jest na piątek 2 grudnia 2022.

Odszedł znany cukiernik, twórca kremówek i papieskiego tortu

Stefan Przebindowski, znany krakowski cukiernik nie żyje. Przebindowski pochodził z Jaworzna. Tam jako dziecko i młodzieniec mieszkał w sąsiedztwie piekarni, w której to pomagał przy większych zamówieniach. Stefan Przebindowski cukiernicze przysmaki robił też dla swoich bliskich. Jako kilkunastoletni chłopak trafił w Krakowie na praktyki w kawiarni "Antyczna", a później do wytwórni lodów, i w końcu do hotelu Cracovia. Stefan Przebindowski zasłynął na cały Kraków z najlepszych kremówek. Ich recepturę stworzył jeszcze w latach 50. Stefan Jaśkiewicz i przeniósł ją do Cracovii. Ale jak sam podkreślał, największym jego życiowym wyzwaniem było przygotowanie tortu dla Jana Pawła II podczas pielgrzymki w Krakowie. Tort był w kształcie serca. Został dostarczony papieżowi wprost do samolotu. I co najważniejsze, podobno tort smakował papieżowi. Słynny krakowski cukiernik zawodową wiedzę i umiejętności przekazał swoim córkom, które kontynuują rodzinne tradycje.

Stefan Przebindowski żył 81 lat. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 2 grudnia o godzinie 13 w Jaworznie Byczynie.  

Sonda
Czy lubisz jeść słodycze?
Pieniądze to nie wszystko. Witold Orłowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany