Rekordowe bonusy

Niebotyczne premie od wielkiej gwiazdy. Taylor Swift hojna dla pracowników

Kosmiczne premie wypłaciła swojej załodze wokalistka Taylor Swift. Gwiazda estrady hojną ręką na premie dla swoich pracowników przeznaczyła aż 55 mln dolarów, co w przeliczeniu na złote daje 224 mln złotych.

Amerykańska wokalistka Taylor Swift obecnie koncertuje w trasie po Stanach Zjednoczonych "The Eras Tour". Tamtejsze media donoszą, że gwiazda realizująca ogromne przedsięwzięcie estradowe (24 tygodnie w trasie) zdecydowała się docenić swoich pracowników i wypłaciła im ogromne bonusy. Każdemu z kierowców 50 ciężarówek wożących sprzęt estradowy przelała po 100 tys. dolarów dodatku premiowego (ponad 400 tys. zł). 

Równie hojnie doceniła tancerzy, dźwiękowców, oświetleniowców, a także pracowników cateringu. Wiadomo, że najedzeni i zadowoleni pracownicy mogą więcej niż głodni i smutni. 

Michael Scherkenbach, właściciel firmy transportowej Shomotion, jednej z dwóch, która obsługuje "The Eras Tour" stwierdził w rozmowie z CNN, że taka hojność jest rzadka w tej branży. Zazwyczaj premie dla kierowców wynoszą od 5 tys. do 10 tys. dolarów (czyli do 20 tys. do 40 tys. złotych). Przypomniał również, że jest to praca sezonowa i bardzo wyczerpująca. Załoga trasy koncertowej pracuje nocą, a śpi w ciągu dnia i tak doba za dobą przez wiele tygodni cały czas w trasie. Tygodniami pracownicy nie oglądają swoich rodzin. 

Nagrody zostały przekazane pracownikom w sobotę 29 lipca przed ostatnim amerykańskim koncertem Taylor Swift w Santa Clara. Zgodnie z przewidywaniami amerykańskich mediów dowodzi to, że trasa koncertowa była jedną z najbardziej dochodowych. 

Jesienią trasa przenosi się do Meksyku, a w przyszłym roku do Europy. Polskę Swift odwiedzi w sierpniu 2024 roku. Bilety na trzy koncerty na Stadionie Narodowym w Warszawie – 1, 2 i 3 sierpnia 2024 – rozeszły się jak świeże bułeczki. 

Taylor Swift rekordzistka

Taylor Swift jest amerykańska piosenkarką, kompozytorką, producentką muzyczną, multiinstrumentalistką i autorką tekstów – niezwykle utalentowaną i wielokrotnie nagradzaną osobowością sceniczną. Koncertowe show wokalistki przyciąga rzesze fanów na całym świecie. Taylor Swift może się poszczycić dorobkiem 50 mln sprzedanych albumów i 150 mln singli. 

Trzykrotnie znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi tygodnika "Time", a także najlepiej zarabiających artystek, 100 najsilniejszych kobiet i 100 celebrytów i celebrytek magazynu "Forbes". 

Według ostatniego rankingu magazynu "Forbes" znalazła się na 34. miejscu z majątkiem szacowanym na 740 mln dol. Występuje od 2006 roku, obecnie ma 34 lata.

Zarobiły milion dolarów przed dwudziestką [Selena Gomez, Taylor Swift, Miley Cyrus] | ESKA XD - Hotplota #16
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze