zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Niedziela handlowa. Czy w niedzielę 17 października sklepy będą czynne?

2021-10-16 4:19

Niedziele handlowe 2021. Do końca roku raptem dwie niedziele będą handlowe. Czy niedziela 17 października będzie niedzielą handlową, a klienci będą mogli zrobić zakupy w Biedronce, Lidlu, Dino lub w Kauflandzie? Przypominamy, że od 2020 r. zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku, pięć z nich już za nami. Czy najbliższa niedziela będzie objęta zakazem handlu, czy też będziesz mógł udać się po sprawunki do sklepu wielkopowierzchniowego?

Niedziele handlowe 2021

W tym roku przypadło raptem siedem niedziel handlowych. W te dni czynne są wielkopowierzchniowe sklepy. W pozostałe niedziele wielkopowierzchniowy handel jest zakazany, a czynne mogą być tylko małe osiedlowe markety. Jak będzie w ten weekend? Czy 17 października 2021 roku takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Auchan, Carrefour, Kaufland będą czynne? Niestety, dla miłośników dużych zakupów mamy złe wieści. W 2021 roku jeszcze tylko 2 niedziele będą zwolnione z obowiązku zakazu handlu. I przyjdzie nam na nie czekać niemal do końca roku. Zatem w niedzielę 17 października wielkopowierzchniowe sklepy będą zamknięte. Tego dnia zrobimy zakupy tylko w mniejszych osiedlowych sklepach, w których za ladą stanie sam właściciel lub osoba zatrudniona na umowę cywilno-prawną. Wyjątkiem mogą być te markety, które oferują usługi pocztowe. W tym roku zakupy w niedzielę w dużym sklepie zrobimy tylko 12 i 19 grudnia, czyli w okresie przedświątecznym. 

ZOBACZ: Nie przegap takiej promocji! Biedronka rozdaje za darmo markowe produkty do zmywarek

Tańczące z promocjami 14.10.2021

Jednocześnie przypominamy o tym, że wciąż mierzymy się z pandemią. Zatem na zakupach cały czas obowiązuje zasada ddm: dystans, dezynfekcja, maseczka. I tych zasad powinny trzymać się również osoby zaszczepione. Przyjęcie szczepionki nie zwalnia z obowiązku przestrzegania zasady ddm w wielkopowierzchniowych sklepach.

Sonda
Jak często robisz zakupy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze