Maseczki zostaną z nami dłużej niż pandemia

i

Autor: SHUTTERSTOCK Maseczki zostaną z nami dłużej niż pandemia

Niedziela handlowa. Czy w niedzielę 25 kwietnia są otwarte sklepy? Zakaz handlu w Polsce

2021-04-24 9:15

W niedzielę, 25 kwietnia sklepy będą otwarte - to jedna z siedmiu niedziel handlowych w roku. W czasie zakupów obowiązuje w nich ścisły rygor sanitarny i limit osób. Zamknięte pozostają jednak wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, centra i galerie handlowe z wyjątkiem działających w nich np. sklepów spożywczych, aptek.

Niedziela handlowa 25 kwietnia 2021

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyjątków. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

gen. Grzegorz Gielerak: Po majówce można zrzucić maseczki [Super Raport]

W związku z sytuacją epidemiczną od 20 marca zamknięte pozostają wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m kw., podobnie jak centra i galerie handlowe z wyjątkiem działających w nich m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. W placówkach handlowych obowiązują również nowe limity: jedna osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw., oraz jedna osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedzielę powinien być zawieszony w czasie pandemii koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze