Zakaz handlu w niedzielę w praktyce nie obowiązuje?

i

Autor: GADOM, archiwum se.pl Zakaz handlu w niedzielę w praktyce nie obowiązuje?

Niedziela palmowa. Ostatnia niedziela przed Wielkanocą. Czy sklepy są dzisiaj otwarte?

2021-03-28 7:30

Niedziela palmowa 2021. W niedzielę, 28 marca, sklepy będą otwarte. To dopiero druga z jedynie siedmiu handlowych niedziel w 2021 roku, przypadająca na weekend przed Wielkanocą. Kolejna przypada dopiero za miesiąc - 25 kwietnia. W sklepach obowiązuje ścisły rygor sanitarny i limit osób. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy 28 marca 2021 roku.

Niedziela palmowa i handlowa niedzielaOd 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą otwarte jeszcze w ostatnią niedzielę kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Zmiana rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadziła - poza obowiązującymi wcześniej ograniczeniami - zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, artykułami do remontu i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2000 m kw., a także zakaz działalności salonów fryzjerskich i urody, salonów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz piercingu.

Koniec zakazu handlu w niedziele. Ważna decyzja. Wrócą niedzielne zakupy w Biedronce i Lidlu?

Mieszkańcy Warszawy szturmują markety budowlane przed lockdownem

Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem działających w nich m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności. We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Niedziele handlowe 2021. W które niedziele tego roku sklepy będą otwarte?

i

Autor: Super Express Niedziele handlowe 2021. W które niedziele tego roku sklepy będą otwarte? Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-6Q56-UkK9-6K8j_niedziele-handlowe-2021-w-ktore-niedziele-tego-roku-sklepy-beda-otwarte.jpg
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze