zakupy

i

Autor: pixabay.com

Niedziele handlowe 2022. Czy 3 kwietnia to niedziela handlowa?

2022-04-02 8:02

Niedziele handlowe 2022. Czy niedziela [3.04.2022] jest niedzielą handlową? W roku 2022 jest jedynie 7 niedziel handlowych. I o ciekawe, sporo z nich wypada w kwietniu. Czy będzie więcej niedziel handlowych? W momencie wybuchu wojny na Ukrainie pojawił się postulat, by niedziel handlowych było więcej. W niedziele handlowe, które nie są objęte zakazem handlu, czynne są takie sklepy jak Lidl. Biedronka, Kaufland, Rossmann i wszystkie sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych. Czy niedziela 3 kwietnia 2022 roku jest właśnie jedną z takich niedziel? Czy w niedzielę [3.04.2022] czynne są wielkopowierzchniowe sklepy i galerie handlowe?

Niedziele handlowe 2022. Czy niedziela handlowa przypada 3.04.2022?

Wojna na Ukrainie sprawiła, że pojawił się postulat, by było więcej niedziel handlowych. Przypominamy, że w 2022 roku ustawowo mamy tylko 7 niedziel handlowych. Jednak zmienna sytuacja polityczna może sprawić, że będzie ich więcej. Ale póki co, przepisy nie zostały zmienione. Czy w związku z tym niedziela [3.04.2022] będzie niedzielą handlową? Czy w niedzielę 3 kwietnia 2022 roku zrobimy zakupy w takich sklepach jak Lidl, Biedronka, Kaufland, Dino, Netto, Carrefour? Czy 3 kwietnia 2022 roku czynne są galerie handlowe i wszystkie zlokalizowane w nich sklepy, kina, kręgielnie? Niestety, w niedzielę 3 kwietnia 2022 zamknięte będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka czy Dino. Kiedy zatem przypada kolejna niedziela handlowa? Następna niedziela handlowa przypada 10 kwietnia 2022 roku. Ale co bardzo ważne, nie będzie to jedyna handlowa niedziela w tym miesiącu. Kwiecień pod względem niedziel handlowych jest wyjątkowo łaskawy.

Cały mamy pandemię koronawirusa i choć od tygodnia nie ma obowiązku noszenia maseczek zasłaniających usta i nos, to są one zalecane dla bezpieczeństwa. Zatem warto cały czas warto trzymać się zasady ddm: dystans, dezynfekcja, maseczka - a już szczególnie wtedy, gdy czujemy się przeziębieni.

Przypomnijmy, 1 lutego 2022 r. weszły w życie nowe przepisy, które likwidują najczęściej wykorzystywane możliwości omijania zakazu handlu w niedziele i święta. Sklepy, które dotąd wykorzystywały zwolnienia z tego zakazu (w szczególności zwolnienie przewidziane dla placówek pocztowych) będą musiały zrezygnować z tej praktyki albo wykazać (w formie specjalnej ewidencji miesięcznego przychodu ze sprzedaży), że co najmniej 40% miesięcznego przychodu ze sprzedaży detalicznej pochodzi z usług pocztowych.

Tańczące z Promocjami 31.03.22
Sonda
Czy przestaniesz robić zakupy w sklepach, które nie wycofały się w Rosji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze