Sklep Biedronka

i

Autor: materiały prasowe

Zarobki w Biedronce. Nowe podwyżki i premie. Ile zarabia się na kasie?

2022-02-01 14:10

Ile zarabia się w Biedronce? Ponad 60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych największej sieci handlowej w Polsce otrzymało podwyżki, na które w skali roku przeznaczono ponad 142 mln zł. Wynagrodzenie pracowników wzrosło od 200 do 250 zł. Teraz do grona osób otrzymujących wyższe wynagrodzenie dołączą również pracownicy centrali, biur regionów oraz centrum usług wspólnych - poinformowała w komunikacie Biedronka.

Ile zarabia się w Biedronce?

Podwyżką objętych zostało prawie 3 tys. pracowników, a Biedronka przeznaczy na ten cel ponad 20 milionów złotych w skali roku, czytamy w komunikacie. Firma wydała dodatkowo ponad 100 mln zł na dofinansowanie świątecznych zakupów swoich pracowników oraz ufundowała ponad 150 tys. paczek dla pracowników sieci oraz ich dzieci.  Jak dowiedziała się redakcja "Super Biznesu", sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarabia od stycznia 2022 r. nie mniej niż 3460 zł do 3800 zł a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 3600 zł do 4050 zł. Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5100 zł. Zwiększenie wynagrodzeń czeka także pracowników centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka. Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 3800 - 4100 zł, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4650 - 4950 zł. Każde z wymienionych wyżej stanowisk jest także uprawnione do premii uznaniowej, powiązanej z wynikami, stanowiącej ważny element całkowitego wynagrodzenia , oczywiście firma płaci nadgodziny, oferuje nagrodę za obecność, miesięczną premię, zależną od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych. Firma przewiduje też nagrodę roczną – w 2021 roku wynosiła ona 2500 zł brutto. Podwyżki stażowe po roku oraz po 3 latach pracy. Inne nagrody finansowe, min. 2 raz w ciągu roku, w postaci e-kodów czy voucherów. 

Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach niemenedżerskich i część współpracowników sieci otrzymali również specjalne rabaty w wysokości do 1000 złotych na zakupy w sklepach sieci Biedronka. Niezależnie, pracownicy sieci Biedronka dostali również, jak co roku, dodatkowe zasilenia finansowe w postaci specjalnych e-kodów, które zastąpiły wykorzystywane wcześniej karty przedpłacone.

Protest rolników z Agrounii w Toruniu, którzy rozdają ziemniaki za darmo przed Biedronką, którą oskarżają o zaniżone ceny skupu płodów rolnych.

Doceniając wspólny wysiłek i ogromne zaangażowanie wszystkich pracowników w tym trudnym, naznaczonym wysoką inflacją, a wciąż pandemicznym 2021 roku, postanowiliśmy przyspieszyć coroczny przegląd wynagrodzeń, by nasi pracownicy otrzymali wyższe pensje kilka miesięcy wcześniej niż zwykle. Chcemy w ten sposób docenić ich determinację oraz przyczynić się do ich poczucia stabilności w trwającym dalej wymagającym okresie- skomentował  Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Sieć Biedronka oferuje swoim pracownikom również ponad 20 programów socjalnych i benefitów rodzinnych, zdrowotnych i edukacyjnych. 

Sonda
Czy lubisz robić zakupy w Biedronce?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze