6 grudnia niedzielą handlową! Gdzie zrobimy zakupy w Mikołajki?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Niedziele handlowe: Czy w niedzielę 6 GRUDNIA sklepy będą otwarte? [ZAKUPY W MIKOŁAJKI]

2020-11-25 12:12

Czy niedziela 6 grudnia 2020 roku będzie niedzielą handlową? Dla wszystkich, którzy planują tego dnia przedświąteczne zakupy, mamy dobrą wiadomość. W niedzielę 6 grudnia 2020 r. sklepy będą otwarte, dzięki projektowi nowelizacji specustawy covidowej.

W tym roku w Mikołajki zrobimy zakupy. Niedziela 6 grudnia będzie niedzielą handlową! To efekt zmian w ustawie covidowej. Według projektu, możliwe będzie dopisanie dodatkowego wyjątku od zakazu handlu. Niedługo dokument trafi do Sejmu.

- W grudniu 2020 r. są przewidziane dwie niedziele handlowe, przypadające w dniu 13 i 20 grudnia 2020 r. Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna - czytamy w uzasadnieniu projektu.

ZOBACZ TEŻ: Niedziele handlowe w grudniu. Sklepy będą otwarte w KAŻDĄ niedzielę?

Więcej pieniędzy za zwolnienie lekarskie! Nowe zasady L4 już w Sejmie

Rząd chce w ten sposób sprawić, że wzmożony ruch w sklepach będzie proporcjonalnie rozłożony, a liczba klientów, którzy w tym samym czasie będą w sklepie, będzie mniejsza.

- Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej - dodano w uzasadnieniu.

Temat handlowych niedziel wraca jak bumerang. Co rusz Polacy zadają sobie pytanie: czy niedziele handlowe powinny wrócić? Póki co rząd zdaje się pozostawać głuchy na głos części społeczeństwa, które aprobuje to rozwiązanie. Jednak wygląda na to, że w okresie świątecznym sytuacja może ulec zmianie. Być może będzie szansa, aby ilość handlowych niedziel przewidzianych na konkretne okresy została poszerzona o dodatkowe terminy.

Zobacz! Wielka Gala rozdania Złotych Laurów! BĄDŹCIE TAM Z NAMI!

Więcej na gala.superbiznes.se.pl

Najnowsze