Łóżko szpitalne, koronawirus

i

Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com Testom na obecność koronawirusa poddana prawie 150 z Tuchowa

Niedzielski: 1000 łóżek covidowych trafi do bazy łóżek z sektora prywatnego

2020-10-22 13:18

W wyniku rozmów z sektorem prywatnym baza łóżek dostępnych na cele covidowe powiększy się o tysiąc - powiedział w czwartek Adam Niedzielski. Minister zdrowia przypomniał, że tego dnia potwierdzono najwięcej dobowych zakażeń koronawirusem - 12,1 tys.

- Cały czas mamy realizowany scenariusz wykładniczego wzrostu liczby zachorowań, co powoduje i wzmaga presję na system opieki zdrowotnej - powiedział minister zdrowia. Niedzielski poinformował, że od dwóch dni prowadzone są bardzo intensywne rozmowy z sektorem prywatnym. Partnerem w tych rozmowach - mówił - była uczestnicząca również w konferencji wiceprezydent Pracodawców RP Anna Rulkiewicz.

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa

- Cieszę się, że mogę dzisiaj zakomunikować, że w wyniku naszych rozmów baza łóżek dostępnych na cele covidowe, pierwszy raz w historii, efektem współpracy i wysiłku sektora prywatnego, powiększy się o tysiąc łóżek - poinformował szef MZ i ocenił, że to bardzo realne wsparcie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: SZUKASZ PRACY? Szpital Narodowy rekrutuje!

Poinformował również, że szpitale prywatne, które udostępnią łóżka, "zlokalizowane są w dużych miastach, w aglomeracjach, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne".

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze