Stadion Narodowy

i

Autor: Artur Malinowski

SZUKASZ PRACY? Szpital Narodowy rekrutuje!

2020-10-22 12:25

Do pracy potrzeba ok. 500 osób personelu medycznego, m.in. salowych, lekarzy, ratowników medycznych, czy pielęgniarek. - Szukamy ludzi z pasją, zaangażowanych i pełnych entuzjazmu - wyjaśnia na stronie szpitala Artur Zaczyński, zastępca dyr. do spraw medycznych.

Jak do tej pory zgłosiło się ponad 1200 osób do pracy w szpitalu tymczasowym. Jak wynika z oferty kandydaci mogą liczyć na "dobre warunki pracy, możliwość rozwoju zawodowego i przyjazną atmosferę".

Wiemy gdzie stanie szpital polowy we Wrocławiu

Michał Dworczyk, szef KPRM powiedział na antenie Polskiego Radia, że polowy szpital na Stadionie Narodowym jest budowany w etapach. - Pierwszy etap, który będzie zakończony najszybciej, obejmuje 300 łóżek do leczenia tlenowego dla chorych na Covid-19, z czego 50 łóżek przeznaczonych do intensywnej terapii. Drugi etap - 500 łóżek, który też w miarę szybko powinniśmy zakończyć - powiedział Dworczyk.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: BIEDA i BEZROBOCIE w Polsce. Kryzys potrwa 40 lat?! CZARNY scenariusz ekspertów

Zgodnie z proponowaną przez PiS nowelizacją niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, osobom skierowanym do walki z koronawirusem przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 200 proc. (dotychczas było to 150 proc.) przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy.

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze