Minister Adam Niedzielski

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Minister Adam Niedzielski

Niedzielski: Przedstawimy plan na maj. Obejmie przywrócenie branży gastronomicznej i hotelarskiej

2021-04-21 16:35

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na przyszłą środę ogłoszenie planu obejmującego wznowienie działalności przez restauracje i hotele. Rząd planuje ich otwarcie w maju.

- W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan na maj, m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej. Odniesiemy się też do komunii, wesel i uroczystości. Przewidujemy, że sytuacja będzie się poprawiała - zapowiedział minister Niedzielski. - Zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy, jeśli chodzi o ten limit uprawiania sportu, który już zastosowaliśmy w wysokości 25 osób, więc od takiego limitu na pewno będziemy zaczynali" - podkreślił.

Za tydzień rząd odniesie się także do kwestii wznowienia działalności przez instytucje kultury oraz możliwości zniesienia nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Lubelskie restauracje organizują zrzutki online, żeby przetrwać epidemię

Hotele pozostają zamknięte od 20 marca i obecne rekomendacje rządu obowiązują w tym zakresie do 3 maja. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

Restauracje, kawiarnie i bary pozostają zamknięte od 24 października ub.r. Mogą wydawać posiłki jedynie na wynos.

Sonda
Czy należy jak najszybciej wznowić działalność restauracji?

Podczas konferencji szef MZ ogłosił regionalizację obostrzeń. W pięciu regionach sytuacja pozostaje bez zmian. To województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. W pozostałych 11 województwach od 26 kwietnia wraca nauka hybrydowa w klasach 1-3, znikają obostrzenia dotyczące działalności fryzjerów i branży beauty.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze