W kraju 2419 nowych zakażeń koronawirusem, a w naszym regionie ile?

i

Autor: Shutterstock

Nielegalny handel testami w Polsce. Negatywny wynik na koronawirusa za 153 zł!

2021-01-27 10:55

Dziennikarz norweskiej stacji NRK twierdzi, że w Polsce bez problemu można kupić negatywny wynik testu na koronawirusa. Jak podaje RMF24 zajmuje to dwie godziny i kosztuje 350 koron norweskich, czyli w przeliczeniu około 153 złotych. Za test trzeba zapłacić w bitcoinach.

Od 18 stycznia każdy wjeżdżający do Norwegii musi okazać negatywny wynik testu na koronawirusa.  

Norweski dziennikarz telewizji NRK udowodnił, jak łatwo jest zdobyć taki test w Polsce. Korzystał z pomocy dziennikarki w naszym kraju. To ona wrzuciła na Facebooka post, w którym pytała o możliwość nabycia negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Dostała cztery odpowiedzi, w tym porady, jak taki test zdobyć.1

Jestem bardzo szczęśliwa. Rozmawiamy z pierwszą seniorką zaszczepioną na koronawirusa

Wystarczy mieć dostęp do dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa - autentycznego, wystawionego przez laboratorium, opatrzonego odpowiednimi pieczątkami. Jak czytamy na portalu NRK, dane można bez problemu zmienić, korzystając z Photoshopa.

NRK twierdzi, że taki oryginalny test kosztuje w Polsce 1000 koron norweskich, czyli ok. 440 złotych. Taniej kupić sfałszowany - za 350 koron, czyli ok. 153 złotych. W obu przypadkach trzeba zapłacić w bitcoinach.

Czy szczepionka stworzy Frankensteina? Debiut symulatora szalonego naukowca na Steamie

Znalezienie chętnego na sprzedaż takiego testu zajęło dziennikarzowi NRK w Polsce dwie godziny.

NRK podkreśla, że do tej pory w Norwegii za posługiwanie się sfałszowanym negatywnym wynikiem testu na koronawirusa skazano jedną osobę - obywatela Rumunii. Sąd w Oslo skazał go na 30 dni więzienia. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze