Lidl

i

Autor: Shutterstock Lidl

Nikt nie chciał jego bulwy. Lidl ratuje polskiego rolnika

2021-01-12 13:22

Lidl Polska wykupił część tzw. niedoskonałych buraków, które z powodu niecodziennego kształtu miały ulec zmarnowaniu, wpędzając małe gospodarstwo w nie lada kłopoty. Dzięki pomocy rolnik ograniczy straty finansowe, a Lidl Polska, oprócz wsparcia dostawcy, zrealizuje kolejne działanie w duchu zero waste.

Sprawa rolnika z woj. łódzkiego, który z powodu krzywego kształtu buraków miał pozbyć się blisko tony warzyw, od tygodnia żyła własnym życiem. Mieczysław Miszczak liczył straty w wysokości setek tysięcy złotych, a wszystko z powodu niedoskonałego plonu. Właśnie wtedy z propozycją zakupu "niedoskonałych" warzyw wyszedł znany na rodzimym rynku dyskont, Lidl Polska, który już od jakiegoś czasu promuje działania zero waste. - O sprawie Pana Mieczysława Miszczaka dowiedzieliśmy się z mediów. Zgłosiliśmy się od razu do rolnika z propozycją zakupu niedoskonałych warzyw - komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.Jak dodaje, przedstawiciele sieci wierzą, że klienci sklepów przychylnie spojrzą na niecodzienny kształt warzyw.

MEGA promocje w Lidlu. Perfumy LEGENDARNEJ marki za grosze. PETARDA!

- Sytuacja bez wyjścia jednak ma swój szczęśliwy finał. (...) Cieszę się, że mój apel medialny został wysłuchany i Lidl zdecydował się na zakup warzyw. To dla mnie spora ulga - komentuje sprawę Mieczysław Miszczak, właściciel gospodarstwa rolnego w Węglewicach Kolonii w woj. łódzkim.

Zdziwisz się, co Polacy kupują przez Internet. Oto nowe trendy zakupów online

Zdaniem rolnika dalsza współpraca z dużymi sieciami handlowymi to szansa na rozwój małych i średnich gospodarstw. "Nieperfekcyjne buraki" trafią do sprzedaży od poniedziałku 18 stycznia w cenie 0,99 zł za kilogram warzyw.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze