Tadeusz Kościński, Mateusz Morawiecki

i

Autor: Mateusz Włodarczyk/FORUM Tadeusz Kościński, Mateusz Morawiecki

Nowa kwota wolna od podatku - 30 tys. złotych! Minister finansów potwierdził

2021-07-26 14:32

Wyższa kwota wolna od podatku. Przygotowano projekt ustawy podatkowej będącej elementem Polskiego Ładu - poinformował w poniedziałek minister finansów Tadeusz Kościński. Projekt zawiera m.in. kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł. Jak powiedział Kościński, w wyniku zmian 9 mln osób "przestanie płacić podatek PIT", a w kieszeniach podatników pozostanie 8-9 mld zł.

Kwota wolna od podatku 30 tys. zł

Jak powiedział podczas konferencji prasowej minister finansów, "zmiany podatkowe w klinie pozostawią dodatkowe ok. 8-9 mld zł w kieszeniach podatników, a koszty zmian w ustawie podatkowej łącznie wyniosą według szacunków MF około 20 mld zł". "To trzeba traktować jako inwestycję, to spowoduje, że nasza gospodarka będzie mogła bardzo szybko rozwijać się po pandemii" - ocenił Kościński. 

Minister finansów zapowiedział też zmiany w składce zdrowotnej dla osób prowadzących działalność gospodarczą. - Od przyszłego roku przedsiębiorcy mają płacić składkę zdrowotną na takich samych zasadach jak pracownicy. Nie może być tak, że płacą niższą składkę niż pracownicy - oświadczył.

ZOBACZ: Brak wypłat za nadgodziny, ponad 5 dni pracy w tygodniu. Szokujący raport

Express Biedrzyckiej - Leszek Balcerowicz: Polski Ład szkodzi biednym

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Fundamenty Polskiego Ładu to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Sonda
Czy popierasz podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany