pierwsza stacja MOL w Polsce

i

Autor: Shutterstock pierwsza stacja MOL w Polsce

Stacje paliw

Nowa marka już w Polsce. Węgrzy uruchomili pierwszą stację paliw MOL

2023-02-06 16:16

Jednym ze skutków fuzji Orlenu i Lotosu miało być przejęcie części stacji w Polsce przez węgierski koncern MOL. Na efekty przejęcia z grudnia 2022 roku musieliśmy poczekać do początku lutego 2023 roku, pierwsza stacja sieci z Węgier zaczęła oficjalnie działać w Polsce.

W Polsce zaczyna działać nowa sieć stacji paliw MOL

Pierwsza stacja węgierskiej sieci MOL zaczęła działać 3 lutego w 2023 roku przy trasie S7 w woj. Świętokrzyskim w MOP Klemencice. Informacja o przemianowaniu części przejętych od Orlenu stacji pojawiły się na stronie spółki Lotos Paliwa. Na przejętych stacjach wciąż sprzedawane są paliwa Lotosu, z wyjątkiem stacji przy MOP Klemencice, na której oferowane są paliwa MOL Evo. Stacja zapowiedziała także uruchomienie na stacjach punktów gastronomicznych Fresh Corner.

Skąd stacje MOL w Polsce?

Pojawienie się sieci MOL w Polsce jest efektem przejęcia 400 stacji Lotosu, co z kolei wynika z fuzji Lotos-Orlen. Po doliczeniu 85 stacji Slovnaft Partners MOL stał się trzecią największą siecią stacji na polskim rynku. Więcej ma jedynie Orlen (ponad 1900 stacji) oraz BP (574 stacje). 

Wiceprezes MOL Péter Ratatics w rozmowie z polskimi dziennikarzami w 2022 roku zapowiadał, że chce aby sieć ich stacji była druga pod względem wielkości w Polsce. Nie można wykluczyć przy tym przejmowania pojedynczych stacji, jak i całych sieci. Rebranding przejętych stacji od Lotosu ma potrwać do końca 2024 roku.

Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Sonda
Zatankujesz na stacji sieci MOL?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze