Pieniądze

i

Autor: Shutterstock

Nowe 500 plus! Będą dodatkowe pieniądze na dzieci w Krakowie

2018-11-15 16:19

Niedługo do listy zasiłków dołączy kolejny, wynoszący 500 zł. Będzie to dodatek wypłacany dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Niestety, aby go otrzymać, trzeba mieszkać w konkretnym mieście.

Nowe "500 plus" będzie dostępne od stycznia 2019 roku. Dodatek dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych to pomysł Urzędu Miasta Krakowa i to dla mieszkańców tej miejscowości zostanie wprowadzone nowe świadczenie. Tym samym prezydent miasta Jacek Majchrowski spełnia jedną ze swoich obietnic wyborczych.

W rozmowie z "Portalem Samorządowym" Majchrowski tłumaczy że z świadczenia skorzysta 450-500 rodzin w Krakowie. Jednym z argumentów za dodatkiem jest sytuacja opiekunów, którzy często muszą zrezygnować z pracy a utrzymują się tylko z zasiłku opiekuńczego lub zasiłku dla opiekuna. Ich podopieczni są niezdolni do samodzielnego funkcjonowania.

- To dokładnie to, o co walczyli latem protestujący w Sejmie - powiedział portalowi prezydent Majchrowski. Jak podano, koszty wprowadzenia "500 plus dla opiekunów" będą oznaczać dla budżetu Krakowa wydatek rzędu 2,5 mln zł rocznie.

Najnowsze