Nowy Ład. Minister Maląg zapowiedziała zmiany w podatkach

i

Autor: materiały prasowe Nowy Ład. Minister Maląg zapowiedziała zmiany w podatkach

Nowe 500+. Polacy szturmują urzędu! Złożono już ponad 2,6 mln wniosków o świadczenie

2021-03-09 10:07

500+ w 2021 roku. Rodzice złożyli do tej pory ponad 2,6 mln zł wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego z programu Rodzina 500+ - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Nowe 500+ w 2021W 2021 r. konieczne jest złożenie wniosku o 500 plus na nowy okres świadczeniowy. Prawo do świadczenia 500 plus będzie ustalane na okres od 1 czerwca tego roku do 31 maja następnego roku kalendarzowego. 1 lutego ruszył nabór wniosków drogą elektroniczną - za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. - Do tej pory przez zostało złożonych ponad 2 mln 600 tys. wniosków - poinformowała szefowa MRiPS we wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Dramat pacjentów! NFZ zawiesza zabiegi i leczenie w szpitalach

- Zależy nam, żeby jak najwięcej wniosków było składanych drogą elektroniczną, ponieważ to usprawnia przyznawanie świadczeń. Dlatego zachęcam wszystkich rodziców. Przypomnę, że dzieci, które pobierają świadczenia miesiąc w miesiąc jest ponad 6 mln 600 tys. - powiedziała Maląg.

Nowe 500 plus. Pieniądze dostaniesz TYLKO na te produkty!

Świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej. Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze