Nowe dotacje dla firm. Gdzie i jak złożyć wniosek? Dla kogo dodatkowe pieniądze

2020-06-29 11:06 DR
przedsiębiorcy/biuro/firma
Autor: materiały prasowe przedsiębiorcy/biuro/firma

Właściciele średnich przedsiebiorstw, którzy na skutek pandemii koronawirusa znaleźli sie w trudnej sytuacji ekonomicznej lub odnotowali spadek obrotów o co najmniej 30% (w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku) mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację na kapitał obrotowy. Wnioski o dofinansowanie z dwóch programów unijnych - Inteligentny Rozwój oraz Polska Wschodnia - przyjmuje PARP od 15 czerwca do 31 lipca.

Kto może otrzymać dofinansowanie
Musisz spełniać następujące warunki:

* kryterium zatrudnienia (liczba zatrudnianych pracowników) - dotację na kapitał obrotowy może otrzymać średnia firma działające na terenie Polski, która zatrudnia mniej niż 250 pracowników.
* kryterium finansowe (wysokość obrotu oraz sumy bilansowej) - roczny obrót nie przekracza 50 mln euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 mln euro.
Uwaga! Przy obliczeniu tych wartości uwzględniamy powiązania łączące przedsiębiorcę z innymi podmiotami.
powiązania łączące przedsiębiorcę z innymi podmiotami.

ZOBACZ KONIECZNIE: Ostatni dzwonek na zwolnienie z ZUS dla firm!

Nie jest wymagany wkład własny. Dofinansowanie stanowi 100 proc. kwoty kosztów kwalifikowalnych. Wypłacane jest w formie zaliczki, która wynosi 100% dofinansowania.

Ile możesz dostać
Wsparcie udzielane będzie w formie jednorazowej dotacji bezzwrotnej; maksymalnie na trzy miesiące, konieczne będzie utrzymanie działalności przedsiębiorstwa w tym okresie. Wyliczane będzie według stawek, w zależności od liczby pracowników. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 429 827,49 zł dla przedsiębiorcy zatrudniającego do 250 pracowników pod warunkiem utrzymania zatrudnienia na tym poziomie przez trzy miesiące. Kwota dofinansowania stanowi iloczyn stawki jednostkowej dla określonego poziomu zatrudnienia i liczby miesięcy, w których potrzebujesz wsparcia, przy czym możesz ubiegać się o finansowanie kapitału obrotowego na okres maksymalnie trzech miesięcy.

Na co wsparcie?
Otrzymane dofinansowanie możesz przeznaczyć na zaspokojenie bieżących, pilnych potrzeb firmy w maksymalnie 3-miesięcznym okresie jego funkcjonowania - na koszty działalności przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego - np. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności.

Do jakiego programu złożyć wniosek?
Do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wniosek o dofinansowanie składają przedsiębiorcy prowadzący działalność na terytorium województwa 

lubelskiego
podkarpackiego
podlaskiego
świętokrzyskiego
warmińsko-mazurskiego


Do Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój wniosek o dofinansowanie składają przedsiębiorcy prowadzący działalność na terytorium województwa:

dolnośląskiego
kujawsko-pomorskiego
lubuskiego
łódzkiego
małopolskiego
mazowieckiego
opolskiego
pomorskiego
śląskiego
wielkopolskiego
zachodniopomorskiego

Kandydaci komentują wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Najnowsze