Wózek widłowy

i

Autor: gettyimages Aby ubiegać się o uprawnienia na wózki widłowe, trzeba mieć ukończone 18 lat, wykształcenie co najmniej podstawowe oraz ogólnie dobry stan zdrowia, potwierdzony badaniami lekarskimi

NOWE OBOSTRZENIA - czy sklepy budowlane będą otwarte?

2021-03-25 11:45

Zamykamy sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m2. W placówkach handlowych wprowadzimy dodatkowe restrykcje - poinformował podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Zamknięte będą też salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Minister zdrowia podkreślił, że to sytuacja epidemiczna i wydolność służby zdrowia stoją u podstaw decyzji zaostrzającej obostrzenia. - Jesteśmy w sytuacji kryzysowej, w sytuacji ciężkiej i nie możemy sobie już pozwolić na myślenie logiką "co można otworzyć", którą jeszcze myśleliśmy od połowy stycznia i staraliśmy się takie kroki wykonywać - dodał.

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych zostaną zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą dostępne, zakaz dotyczy tylko sprzedaży detalicznej.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia

- Trzecia fala przewyższy to z czym mieliśmy do czynienia na jesieni - powiedział minister Niedzielski. Obostrzenia będą obowiązywać od 27 marca do 9 kwietnia. Jak zaznaczył, zmiany dotkną również pozostałe sklepy. - W tych o powierzchni do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m2, a w sklepach powyżej 100 m2 - 1 osoba na 20 m2.

Dodał, że przez dwa tygodnie zamknięte będą też salony urody, zakłady fryzjerskie i zakłady kosmetyczne.

Sonda
Czy zgadzasz się z decyzją zaostrzenia obostrzeń?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 34 151 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 520 osób. W szpitalach przebywa 27 118 chorych na COVID-19, czyli o 607 osób więcej niż poprzedniej doby. Terapii respiratorowej wymaga 2 620 chorych. Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 36 231 łóżek i 3 473 respiratory.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze