Ładowanie auta elektrycznego

i

Autor: Maciej Lubczyński Ładowanie auta elektrycznego

Nowe opłaty samochodowe. Koniec z tankowaniem aut elektrycznych za darmo

2020-01-28 14:44

Samochody elektryczne mogą przestać się opłacać! Wszystko przez zbyt drogi prąd. Grupa Lotos właśnie wprowadziła opłaty za ładowanie aut elektrycznych. Od wczoraj wynosi ona 24 zł. Długość czasu ładowania oraz ilość pobranej energii nie będzie miała wpływu na wyższą cenę. Do końca półrocza to samo planuje zrobić Orlen.

Nie mamy dobrych wiadomości dla właścicieli elektrycznych samochodów. W poniedziałek skończyło się darmowe ładowanie e-aut na stacjach Lotosu. Koncern wprowadził opłatę w wysokości 24 zł. Ładowanie aut w ramach Niebieskiego Szlaku Lotosu dotychczas było darmowe.

"Zakończył się okres testowy projektu Lotos Niebieski Szlak. W tym czasie pojazdy elektryczne można było ładować bezpłatnie. Od 27 stycznia br. za tę usługę na stacjach Lotosu pobierana będzie opłata w wysokości 24 zł. Biorąc pod uwagę średniej wielkości ładowanie, to obecnie najniższa stawka na rynku" - napisano w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: Biedronka z mega promocją na jedzenie! Taniej o 50 procent!

Pewnym pocieszeniem może być fakt, że ta kwota będzie stała bez względu na długość ładowania oraz ilość pobranej energii. Pojemność akumulatorów w większości dostępnych na rynku aut elektrycznych to średnio 35 kWh. Niebieski Szlak to inwestycja umożliwiająca podróżowanie pojazdami elektrycznymi autostradami A1 i A2 pomiędzy Warszawą a Trójmiastem. Spółka w ciągu pierwszego roku jego funkcjonowania odnotowała około 9,5 tysiąca ładowań. Pod koniec grudnia płatności za ładowanie uruchomił także Tauron w swoich punktach na Górnym Śląsku, a niedawno zapowiedziało je Innogy. Póki co, darmowe ładowanie aut jest dostępne na stacjach Orlenu, ale i to wkrótce ma się zmienić.  – W pierwszym półroczu 2020 planujemy przedstawić komercyjną ofertę oraz udostępnić aplikację przeznaczoną dla klientów – zapowiada Joanna Zakrzewska, rzecznik Orlenu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Niższe rachunki za prąd. Ruszył program „Mój prąd”. Jak złożyć wniosek?

Najnowsze