Nowoczesna bankowość internetowa dla firm

2019-09-18 0:00 Materiał Partnerski
Nowoczesna bankowość internetowa dla firm
Autor: Shutterstock

Wybór konta i co za tym idzie bankowości elektronicznej jest dla każdej firmy bardzo ważny. Czym się kierować? Zwracajmy szczególną uwagę na ułatwienia systemu. To zdecydowanie uprości nam pracę.

Wybierając konto bankowe należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie funkcje oferuje aplikacja mobilna banku. Na pierwszym miejscu zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo i wygodę. Jeśli prowadzimy firmę jednoosobowo, przyda nam się możliwość wygodnego podglądania jednocześnie konta indywidualnego i firmy. Jeśli firma jest większa, potrzebny będzie bezpieczny dostęp dla wielu użytkowników, a więc wieloosobowa autoryzacja operacji i indywidualne uprawnienia dla użytkowników. Bardzo przydatny jest szybki wgląd w zagregowane (zsumowane) dane i obsługa paczek przelewów.

DOBRE KONTO NIE MUSI BYĆ DROGIE

Bank oferuje łatwe przenoszenie historii operacji oraz zdefiniowanych odbiorców z innych banków, możliwość korzystania z szerokiej palety usług bankowych, użyteczne powiadomienia smsem lub mailem oraz możliwość składania wniosków i dyspozycji online bez wizyty w oddziale. Założenie i prowadzenie BIZnest Konta jest darmowe – bezpłatne są przelewy krajowe zlecone przez internet (z wyjątkiem przelewów natychmiastowych), wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, wpłaty gotówki na konto w ponad 2500 wpłatomatów Euronet, przelewy europejskie (SEPA) w euro zlecone przez internet i pierwsza karta płatnicza VISA do konta. BIZnest Konto można założyć całkowicie online (wykonując przelew na 1 zł z konta osobistego właściciela), poprzez wizytę kuriera lub w oddziale banku. Wniosek jest bardzo prosty i krótki, ponieważ uzupełniany jest automatycznie danymi pobranymi z CEiDG, a więc klient ma mniej rubryk do wypełnienia.

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJONALNOŚCI

  • Obsługa paczek przelewów

Pozwala na import paczek przelewów, autoryzację lub przekazanie do zatwierdzenia, podgląd szczegółów i statusu paczki oraz eksport danych do pliku. Import paczek może odbywać się w trzech formatach: ELIXIR-0, CSV i XML. Można dopasować do używanego przez firmę programu księgowego. Osoba odpowiedzialna w firmie za wprowadzanie danych przelewów (np. księgowa) ma możliwość importu pliku z zewnętrznego systemu księgowego oraz przekazania go do akceptacji osób autoryzujących płatności.

  • Wieloosobowy dostęp do konta

W Nest Banku dostęp do konta firmowego może mieć właściciel firmy i jej reprezentant. Sposób akceptacji przelewów z jednoosobowej na wieloosobową i odwrotnie zmieniany jest online. Firma dostosowuje bankowanie do swoich potrzeb. M.in. może ustawić sposób akceptacji poszczególnych operacji (np. każdy przelew będzie wymagał akceptacji konkretnej osoby lub dwóch osób z firmy). Zmiany będą obowiązywać po ich akceptacji przez właściciela lub, w przypadku spółek, przez osoby reprezentujące firmę. Zlecanie przelewów będzie możliwe po zebraniu kompletu autoryzacji. Firma może również zarządzać uprawnieniami swojego pełnomocnika w kanałach elektronicznych. Jeżeli będzie chciała ograniczyć możliwość zlecenia przelewów do wybranego konta lub zablokować możliwość wglądu w dane lokat, może to zrobić także online.

Nest Bank
Autor: Materiały Prasowe