Nowe połączenia PKP Intercity w Bielsku-Białej

i

Autor: Archiwum

Rozkład jazdy

Nowy rozkład PKP od niedzieli. Co się zmieni w siatkach rozkładów?

2022-12-08 14:53

Rozkład jazdy PKP zmienia się w od najbliższej niedzieli, czyli od 11 grudnia 2022. Jeśli wybierasz się w podróż i nie masz jeszcze biletu, to musisz być gotowy na zmianę rozkładu jazdy. Może okazać się, że pociąg, którym chciałeś jechać odjedzie wcześniej. W nowym rozkładzie jazdy pojawi się więcej pociągów międzynarodowych. Więcej będzie też pociągów pomiędzy Warszawą a Trójmiastem i Krakowem.

Nowy rozkład jazdy PKP 2022

Nowy rozkład jazdy PKP niebawem wchodzi w życie. Od kiedy nowy rozkład jazdy PKP 2022 zacznie obowiązywać? Zmiana rozkładu jazdy PKP nastąpi 11 grudnia 2022, czyli w najbliższą niedzielę. W nowym rozkładzie PKP Intercity zapewniło więcej połączeń pomiędzy Warszawą a Trójmiastem i Krakowem, które będą obsługiwane składami Pendolino. Dzięki temu będzie możliwa podróż pociągiem Pendolino z Warszawy do Krakowa po godzinie 16, a od marca ze stolicy do Trójmiasta po godzinie 20. W dni wysokiej frekwencji uruchamiane będzie dodatkowe połączenie kategorii Express Intercity (EIC). Pociąg o godz. 20.30 wyjedzie z Gdyni i przed północą będzie w stolicy.

W rozkładzie pojawi się więcej połączeń na trasach międzynarodowych. Na przykład pojawi się pociąg relacji Kraków-Wilno-Kraków, umożliwiający podróże między Polską a Litwą z jedną przesiadką. Zapewni je pociąg Intercity Hańcza (w wyższej kategorii, dotychczas w TLK) kursujący do tej pory pomiędzy Krakowem a Suwałkami, zatrzymując się po drodze m.in. w Warszawie i Białymstoku. Od 11 grudnia będzie kursował w wydłużonej relacji do znajdującej się na Litwie stacji Mockava, skąd będzie można pojechać składem kolei litewskich do Kowna i Wilna. Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna - 20.

Nowy rozkład jazdy PKP międzynarodowy

Przybędzie też połączeń relacji Warszawa-Berlin. Łatwiejszy będzie też dojazd z Krakowa do Pragi, dzięki wydłużeniu trasy pociągu TLK Galicja relacji Kraków-Ostrawa. Po drodze pociąg będzie zatrzymywać się m.in. w Katowicach, Zabrzu i Gliwicach.

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?
Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze