Obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19. Parlament zadecydował i nie ma odwołania

2022-01-21 12:18
Koronawirus / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Koronawirus / zdjęcie ilustracyjne

Pandemia koronawirusa trwa. Świat zmaga się z piątą falą zakażeń. Coraz więcej państw decyduje się odważne decyzje i wprowadza restrykcje. Na przykład parlament Austrii podjął decyzję o wprowadzeniu obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Za brak szczepień (o ile nie zwolni z tego stan zdrowia lub inne przeciwskazania medyczne) grozić mogą grzywny, wynoszące nawet 3600 euro (ponad 16 tys. zł). Tymczasem Polska szykuje się na wzmożoną piątą falę pandemii. W kraju zaczyna się poważna mobilizacja, chorych przybywa w rekordowym tempie.

Obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19

Obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi w Austrii. Obowiązek dotyczy każdego dorosłego obywatela. Zwolnione z tego mają być tylko osoby, którym zdrowie ewidentnie nie pozwala na przyjęcie szczepionki. Po długiej i zaciętej debacie jeden z najbardziej kontrowersyjnych przepisów ostatnich kilkudziesięciu lat został przegłosowany przez parlament” – podsumowuje „Kronen Zeitung”. Wcześniej na ten temat toczyły się w parlamencie gorące debaty, protesty odbyły się również przed Hofburgiem i w centrum Wiednia. Wiadomo, że ustawa ma wejść w życie na początku lutego 2022, będzie zaś egzekwowana od połowy marca. Te półtora miesiąca to czas, który m.in. ma umożliwić osobom do tej pory niezaszczepionym na przyjęcie szczepień. Rada Federalna będzie głosować nad ustawą 3 lutego, może ona zostać uchwalona zwykłą większością głosów koalicji rządowej OeVP i Zielonych. Ustawa o obowiązku szczepień będzie obejmować osoby, które ukończyły 18 lat i mieszkają w Austrii. Osoby niezaszczepione przeciw Covid-19 będą zobowiązane do przyjęcia szczepienia jednym z zatwierdzonych preparatów. Za brak szczepień (o ile nie zwolni z tego stan zdrowia lub inne przeciwskazania medyczne) grozić mogą grzywny, wynoszące nawet 3600 euro (ponad 16 tys. zł).

Tańczące z Promocjami 18.01.2022
Sonda
Bardziej boisz się szczepionki na koronawirusa czy koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze