Złoty Laur

Odbyła się IX edycja gali Złotego Laura. Kto dostał nagrody?

2022-10-21 11:02

W tym roku już po raz dziewiąty kapituła złożona z przedstawicieli redakcji „Super Biznesu", wyłoniła firmy, instytucje i osoby nominowane w ośmiu kategoriach do nagrody Złotego Lauru Super Biznesu. Nagrody trafiły do osób, firm i instytucji, które działają odpowiedzialnie i podejmują ważne inicjatywy na rzecz społeczeństwa.

IX edycja gali Złotego Laura

20 października 2022 r. o godz. 20:00 w Hotelu Bellotto w Warszawie wręczone zostały po raz dziewiąty Złote Laury Super Biznesu. To nagroda, którą kapituła złożona z przedstawicieli redakcji „Super Biznesu" wyróżnia firmy, instytucje i osoby, które w obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej, odnoszą sukcesy, działając uczciwie i odpowiedzialnie oraz niejednokrotnie podejmując inicjatywy na rzecz społeczeństwa.

- W dzisiejszym świecie jest co zmieniać na lepsze. To zadanie również dla was. Szanowni państwo, to zadanie dla nas wszystkich. Po kaskadzie kryzysów przyjdzie czas odbudowy. Chciałbym, aby w tej odbudowie polskie firmy miały jak największy udział. Każdy na swoim polu, każdy w swoim obszarze, w swojej specjalności - powiedział podczas gali premier Mateusz Morawiecki.

Nagrody przyznaliśmy w następujących kategoriach: osobowość roku, samorządowiec roku, innowacyjność, kultura i biznes, społeczna odpowiedzialność biznesu, finanse, działalność społeczna, medycyna i biznes.

Najważniejszą nagrodę dla osobowości roku otrzymał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Samorządowcem roku został Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla za "niebywałe zaangażowanie i poświęcenie w niesieniu pomocy ukraińskim uchodźcom, którzy szukali w naszej ojczyźnie schronienia po rosyjskiej agresji".

W kategorii "Finanse i Bankowość" nagrodę otrzymał PKO Bank Polski SA, a w kategorii "Innowacyjność" KGHM Polska Miedź SA.

PGE Polska Grupa Energetyczna SA zwyciężyła w kategorii "Kultura i Biznes", a Provident Polska SA - "Społeczna Odpowiedzialność Biznesu".

Z kolei w kategorii "Działalność Społeczna" wyróżniliśmy Fundację Biedronki, a AstraZeneca Pharma Polska SP. Z O.O. otrzymała statuetkę w kategorii "Medycyna i Biznes".

Uroczystość uświetnił występ jednej z najpopularniejszych ukraińskich wokalistek i kompozytorek młodego pokolenia – Jerry Heil, którą poznać mogliśmy m.in. dzięki występowi na eurowizji i współpracy wieloma artystami z Ukrainy.

Partnerami tegorocznej gali byli:

Agencja Rozwoju Przemysłu SA

PKN Orlen SA

Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Polski Funduszu Rozwoju

Grupa Tauron

Sonda
Czy masz własną firmę?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze