PILNE! Odmrażanie gospodarki. Hotele, kina i teatry otwarte od 12 lutego [WIDEO]

2021-02-05 11:25
morawiecki
Autor: facebook.com/Mateusz Morawiecki

Rząd Mateusza Morawieckiego odmraża gospodarkę! Dziś ogłoszono, co dalej z koronawirusowymi ograniczeniami. Od 12 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym mogłyby zacząć działać hotele. Rząd otwiera także kina i teatry. Sprawdź, jakie dokładnie sektory gospodarki będą powoli odmrażane.

Rząd odmraża gospodarkę! Dziś odbyła się konferencja prasowa rządu dotycząca obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. W tej sprawie zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania przemawiali premier Mateusza Morawieckiego, wicepremierzy: Piotr Gliński i Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Rządzący przekazali dobre wiadomości dla wielu polskich przedsiębiorców. Od 12 lutego otwarte zostaną hotele, kina, filharmonie, opery i teatry. Dalej zamknięte pozostają branże: gastronomiczna i fitness.

ZOBACZ: Gigantyczne zarobki na spotkaniach online. Nawet 57 tysięcy za jedno wydarzenie

Przypominamy, że od 1 lutego 2021 rząd zezwolił na funkcjonowanie sklepów w galeriach handlowych oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Otwarte mogą być muzea i galerie sztuki, zniesiono także godziny dla seniorów. Dziś rząd zdecydował o otwarciu kolejnych obiektów. Mowa o hotelach, kinach, teatrach, filharmoniach, operach. Miejsca te będą otwarte do 50 proc. dostępnych miejsc.

- W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami - do 50% dostępnych miejsc - poinformował premier Morawiecki.

Otwarte zostaną także niektóre obiekty sportowe, m.in. stoki narciarskie i baseny. "Otwieramy sport na zewnątrz, a więc boiska zewnętrzne, korty będą mogły być otwarte, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny" - wymienił wicepremier Piotr Gliński.

- Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych - argumentował premier.

SPRAWDŹ: Alkohol będzie TAŃSZY! Ważna zmiana dla restauratorów

Sonda
Czy lokale gastronomiczne powinny zostać otwarte?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze