morawiecki

i

Autor: facebook.com/Mateusz Morawiecki

PILNE! Odmrażanie gospodarki. Hotele, kina i teatry otwarte od 12 lutego [WIDEO]

2021-02-05 11:25

Rząd Mateusza Morawieckiego odmraża gospodarkę! Dziś ogłoszono, co dalej z koronawirusowymi ograniczeniami. Od 12 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym mogłyby zacząć działać hotele. Rząd otwiera także kina i teatry. Sprawdź, jakie dokładnie sektory gospodarki będą powoli odmrażane.

Rząd odmraża gospodarkę! Dziś odbyła się konferencja prasowa rządu dotycząca obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. W tej sprawie zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania przemawiali premier Mateusza Morawieckiego, wicepremierzy: Piotr Gliński i Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Rządzący przekazali dobre wiadomości dla wielu polskich przedsiębiorców. Od 12 lutego otwarte zostaną hotele, kina, filharmonie, opery i teatry. Dalej zamknięte pozostają branże: gastronomiczna i fitness.

ZOBACZ: Gigantyczne zarobki na spotkaniach online. Nawet 57 tysięcy za jedno wydarzenie

Przypominamy, że od 1 lutego 2021 rząd zezwolił na funkcjonowanie sklepów w galeriach handlowych oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Otwarte mogą być muzea i galerie sztuki, zniesiono także godziny dla seniorów. Dziś rząd zdecydował o otwarciu kolejnych obiektów. Mowa o hotelach, kinach, teatrach, filharmoniach, operach. Miejsca te będą otwarte do 50 proc. dostępnych miejsc.

- W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami - do 50% dostępnych miejsc - poinformował premier Morawiecki.

Otwarte zostaną także niektóre obiekty sportowe, m.in. stoki narciarskie i baseny. "Otwieramy sport na zewnątrz, a więc boiska zewnętrzne, korty będą mogły być otwarte, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny" - wymienił wicepremier Piotr Gliński.

- Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych - argumentował premier.

SPRAWDŹ: Alkohol będzie TAŃSZY! Ważna zmiana dla restauratorów

Sonda
Czy lokale gastronomiczne powinny zostać otwarte?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze