ORANGE

i

Autor: Łukasz Trybulski/Super Biznes/Super Express ORANGE

Promocja sieci komórkowej

Orange zbiera stare telefony. Czy to się opłaca?

2022-10-11 12:06

Sieć komórkowa Orange wychodzi naprzeciw klientom, którzy chcą się pozbyć zalegających w szufladzie starych, już nieużywanych telefonów. W zamian za oddanie sprzętu, klienci sieci komórkowej otrzymają bon. Jakie są zasady wymiany?

Orange. Sieć wychodzi z nową promocją

Sieć komórkowa Orange oprócz sprzedaży telefonów komórkowych, posiada w swojej ofercie również opcję odkupienia starych aparatów telefonicznych. W zamian za odkupienie telefonu od klienta oferuje bon, który umożliwia zakup nowych urządzeń oraz akcesoriów. 

Teraz przedstawiciele sieci Orange proponują klientom nową opcję. W zamian za stary telefon można otrzymać bon zakupowy do wykorzystania w sieci sklepów Żabka.

Jak informuje portal "Komórkomania" wysokość bonu zależna jest od wartości sprzedawanego telefonu.

  • Telefony o wartości do 99,99 złotych - bon o wartości 50 złotych
  • Telefony o wartości przekraczającej 100 złotych - bon o wartości 100 złotych

Wyceny telefonu można dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.orangerecykling.pl/wycen. Promocja potrwa do momentu wyczerpania bonów. Bony będą przekazywane klientom poprzez wiadomość smsową. 

Orange odkupi twój stary telefon. Czy to się opłaca?

Czy taka "wymiana" jest opłacalna? Jak zaznaczają eksperci portalu - to zależy. W wielu przypadkach kwoty zaproponowane przez Orange są niższe od tych, które możemy otrzymać wystawiając telefon na aukcji internetowej np. na portalu Allegro. Zaletą nawiązania wymiany z siecią komórkową jest gwarancja odkupu.

Oferta Orange może okazać się znacznie atrakcyjniejsza gdy chcemy sprzedać bardzo stary model telefonu - na który potencjalny kupiec raczej się nie znajdzie.

Portal Komórkomania przytacza przykład telefonu marki Samsung, model Galaxy S5 (2014 rok). W zależności od stan technicznego telefonu można za niego otrzymać na aukcji około 130 złotych. Wówczas od Orange otrzymamy bon zakupowy o wartości 100 złotych.

Natomiast w przypadku np. Nokii model 6030, która swoją premierę miała w roku 2005 odkupienie przez Orange jest opłacalne dla klienta. Jej wartość na aukcjach internetowych nie przekracza 25/30 złotych. Orange w zamian za telefon tego typu przekaże nam bon o wartości 50 złotych do wykorzystania w sklepach sieci Żabka.

Sonda
Czy pozbywasz się starych telefonów?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze