Oszczędzaj z OPI małymi krokami

2012-07-18 4:00

Inwestowanie oszczędności? To pomysł bardzo dobry również dla tych, którzy nie mają imponujących środków finansowych lub obawiają się ryzyka. Specjaliści od inwestowania pieniędzy są zgodni co do tego, że unikając inwestowania oszczędności, tracisz szansę pomnażania swoich pieniędzy.

OPI (Osobisty Program Inwestycyjny) PKO TFI polega na regularnym pomnażaniu swoich oszczędności. Został stworzony z myślą o tych wszystkich, których nie stać na wysokie wpłaty i na których ryzyko inwestycji działa odstraszająco. OPI jest pomyślany w taki sposób, że pozwala na inwestowanie praktycznie każdemu.

Dla ludzi bez fortuny

Stosunek przeciętnego Kowalskiego do inwestowania bardzo zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat. Jeszcze parę lat temu z przeprowadzanych wówczas badań rynkowych wynikało, że inwestowanie kojarzyło się Polakom z pokaźnymi nakładami finansowymi i sporym ryzykiem. Duże grono osób zarabiających przeciętnie było zdania, że ponieważ duże pieniądze są dla nich nie do zdobycia, również inwestowanie jest poza zakresem ich możliwości. Takie podejście zamykało wielu z nas prostą drogę do bogacenia się. Jednak od pewnego czasu sytuacja bardzo się zmieniła. Jest to wynik zaangażowania instytucji finansowych w promowanie zdecydowanie bardziej dostępnych form inwestowania. Tak powstały programy regularnego oszczędzania.

Małymi krokami do celu

Ideą Osobistego Programu Inwestycyjnego PKO TFI jest inwestowanie małymi krokami. Jest to rozwiązanie korzystne z paru powodów. Przede wszystkim stosunkowo niskie wpłaty nie obciążają znacząco domowego budżetu. Poza tym zasada comiesięcznych wpłat sprawia, że inwestor nie musi szukać odpowiedniego momentu inwestycji, ponieważ rozkłada ją jakby na raty. Osoby, które zadeklarują systematyczność w oszczędzaniu, otrzymują od funduszu dodatkową zachętę w postaci zniżek w opłatach.

OPI PKO TFI to program, który umożliwia ograniczanie ryzyka inwestycji oraz pozwala na inwestowanie praktycznie każdemu. O tym, jak dobrą jest propozycją, świadczy fakt, że został wybrany na najlepszy program systematycznego oszczędzania przez niezależny ośrodek analityczny Analizy Online, pokonując kilkadziesiąt konkurencyjnych programów.

Analitycy ośrodka zwrócili szczególną uwagę na jakość funduszy oferowanych w ramach OPI. Zauważyli, że wpływa na nią między innymi dobrze zorganizowany proces inwestycyjny, doświadczeni zarządzający, ograniczanie różnego rodzaju ryzyk. Dzięki wymienionym czynnikom fundusze oferowane w programie przynoszą stopy zwrotu wyższe od średniej, co jest bardzo zachęcającą wiadomością dla wszystkich, którzy chcieliby pomnożyć swoje oszczędności.

Wybierając Osobisty Program Inwestycyjny, dzięki oparciu programu na zasadzie regularnych wpłat, można bez dużych wyrzeczeń, konsekwentnie - krok po kroku - gromadzić pieniądze na wybrany cel. Program dzięki kilku wariantom jest bardzo elastyczny. Każdy znajdzie w nim możliwie najkorzystniejszą opcję. Dopasowanie sposobu inwestowania do swoich planów i możliwości umożliwiają cztery warianty Programu:

1. OPI 5-letni Maksymalny

Trwa 5 lat, minimalna pierwsza wpłata wynosi 600 złotych, minimalna kolejna wpłata 200 złotych.

2. OPI 5-letni Optymalny

Trwa 5 lat, minimalna pierwsza wpłata wynosi 300 złotych, minimalna kolejna wpłata 100 złotych.

3. OPI 10-letni Maksymalny

Trwa 10 lat, minimalna pierwsza wpłata wynosi 600 złotych, minimalna kolejna wpłata 200 złotych.

4. OPI 10-letni Optymalny

Trwa 10 lat, minimalna pierwsza wpłata wynosi 300 złotych, minimalna kolejna wpłata wynosi 100 złotych.

Dodatkowymi zaletami programu są niższe opłaty manipulacyjne dla kolejnych wpłat, brak opłat manipulacyjnych za przeniesienia oraz opłat za wcześniejsze wycofanie.

Fundusz Inwestycyjny - coś dla ciebie

Wiele osób posiadających nadwyżki finansowe trzyma je w skarpecie, bojąc się zainwestować. Inwestowanie, mimo sporego postępu, nadal zbyt często kojarzy się z czymś ryzykownym i wymagającym specjalistycznej wiedzy, np. na temat stóp procentowych, cen surowców i walut itp. Jednak w rzeczywistości, jeśli zdecydujemy się na inwestycje, choćby na udział w funduszu inwestycyjnym, naszym kapitałem zajmą się specjaliści. Warto więc wprowadzić swoje leżące odłogiem oszczędności w ruch, np. przystępując do Osobistego Programu Inwestycyjnego, aby zacząć pomnażać zgromadzony kapitał.

UWAGA!
OPI (Osobisty Program Inwestycyjny) PKO TFI został wybrany, najlepszym programem systematycznego oszczędzania przez niezależny ośrodek analityczny Analizy Online, pokonując kilkadziesiąt konkurencyjnych programów.

Szczegółowe informacje na temat Osobistego Programu Inwestycyjnego PKO TFI znajdziesz na stronie http://www.pkotfi.pl/pl/osobisty-program-inwestycyjny-opi

Przed dokonaniem inwestycji należy zapoznać się z treścią prospektu funduszu. Historyczne wyniki nie są gwarancją osiągnięcia identycznych w przyszłości. Fundusz nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części wpłaconych środków.

Wartość aktywów netto portfela inwestycyjnego charakteryzuje się dużą zmiennością ze względu na skład portfela oraz przyjętą technikę zarządzania portfelem.

Fundusz może inwestować powyżej 35 proc. wartości swoich aktywów w papiery wartościowe emitowane, poręczone lub gwarantowane przez Skarb Państwa, Narodowy Bank Polski oraz jednostki samorządu terytorialnego imiennie wskazane w prospekcie informacyjnym.

Materiał powstał przy współpracy z PKO Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze