Hakerzy przez pięć miesięcy wykradali hasła!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Hakerzy przez pięć miesięcy wykradali hasła!

Oszuści udają PKO. Uwaga na wiadomości o potwierdzeniu transakcji

2020-03-10 8:27

- Przestępcy rozsyłają fałszywe maile udające "Potwierdzenia transakcji". Treść maila nakłania do otwarcia załącznika, a jego uruchomienie instaluje złośliwe oprogramowanie - ostrzega PKO.

PKO BP ostrzega przed nowym złośliwym oszustwem. Internetowi złodzieje podszywają się pod bank wysyłając wiadomości przypominające oficjalną korespondencję. Wiadomość zawiera informacje o "potwierdzeniu transakcji" i zachęca odbiorcę do otwarcia załącznika. Plik zawiera wirusy infekujące urządzenie odbiorcy. Złośliwe oprogramowanie chce ukraść dane logowania do bankowości internetowej i numery kart płatniczych.

Zobacz też: Oszuści nie odpuszczają. Uważajcie na TE SMS-y! Są pierwsze, DUŻE straty!

- Prosimy zachować ostrożność i nie otwierać podejrzanych załączników ani nie klikać w linki zachęcające do pobrania czy instalacji czegokolwiek. W razie otrzymania podejrzanego maila prosimy nie rozsyłać go dalej, tylko pilnie skontaktować się z naszą infolinią pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora) - informuje PKO.

Co zrobić jeśli jednak daliśmy się nabrać na oszustwo? Bank prosi o kontakt z infolinią pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

Pani Zofia przegoniła mopem uzbrojonego złodzieja!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze