Lista najbogatszych Polek 2018
Aby znaleźć się w zestawieniu trzeba było uzbierać majątek przynajmniej 40 mln złotych. W rankingu publikowanym przez "Wprost", zgodnie z oczekiwaniami pierwsze miejsce zdobyła Dominika Kulczyk, której majątek szacowany jest na 7 mld złotych. Miliarderka przejęła kontrolę nad Polenergią. Buduje także własny fundusz inwestycyjny, który ma inwestować w technologie rozwiązujące problemy społeczne.
Drugie miejsce na podium przypadło Barbarze Komorowskiej. Jej majątek szacowany jest 1,95 mld złotych. Wraz z mężem jest współwłaścicielką firmy Bakoma, która jest jednym z największych producentów przetworów mlecznych. Komorowska prowadzi także dwa czterogwiazdkowe hotele Słoneczny Młyn w Bydgoszczy i Tęczowy Młyn w Kielcach
Podium na liście tygodnika „Wprost” zamyka Grażyna Kulczyk z majątkiem szacowanym na 1,7 mld złotych. Jest ona przede wszystkim ambasadorką polskiej sztuki. Wspiera wszelkie inicjatywy kulturalne, inwestuje w modę, film czy literaturę. 9 grudnia tego roku planuje otworzyć muzeum sztuki nowoczesnej w Susch. To miasteczko położone w szwajcarskim regionie Engadyna, pomiędzy St. Moritz a Davos. W placówce mają znaleźć się prace wybitnych polskich i światowych artystów.
Na liście znalazła się także Anna Lewandowska. Trenerka, podobnie jak jej mąż, w tym roku zadebiutowała w zestawieniu. Zajęła ona 22 miejsce z majątkiem szacowanym na 204 mln złotych. Kilka pozycji niżej uplasowała się największa konkurentka Lewandowskiej – Ewa Chodakowska. Zajęła ona 31 miejsce z 130 mln złotych. 102 mln złotych majątku pozwoliły natomiast zająć 34 miejsce, naszej najbardziej utytułowanej tenisistce Agnieszce Radwańskiej.
Top 10 najbogatszych Polek:
1. Dominika Kulczyk - 7 mld zł
2. Barbara Komorowska - 1,95 mld zł
3. Grażyna Kulczyk - 1,7 mld zł
4. Elżbieta Kaczmarek - 1,55 mld zł
5. Teresa Mokrysz z rodziną - 1,3 mld zł
6. Aldona Wejchert - 1,2 mld zł
7. Katarzyna Frank-Niemczycka - 950 mln zł
8. Anna Podniesińska - 800 mln zł
9. Zyta Olszewska - 784 mln zł
10. Małgorzata Adamkiewicz - 750 mln zł
Do stworzenia rankingu tygodnik „Wprost” brał pod uwagę aktywa biznesowe i majątek będący ich pochodną. Wartość pakietów akcji spółek giełdowych oceniana była na podstawie notowań z września 2018 roku. Nieruchomości oceniono na podstawie średnich cen sprzedaży z 2017 i 2018 roku.