Rząd planuje częściowe otwarcie gastronomi na wiosnę. Kiedy to nastąpi?

i

Autor: Free-Photos/cc0/pixabay

Otwarcie lokali gastronomicznych. Będzie ważna decyzja rządu ws. lockdownu

2021-01-26 7:58

Restauratorzy i właściciele rozmaitych knajpek, barów mają dość lockdownu i deklarują chęć otwarcia swoich interesów na całego. Wielu robi to pomimo zakazu. Ilu właścicieli gastronomicznych biznesów łamie przepisy i zaprasza gości do swoich lokali? Tu jest zagwozdka. Zdaniem wiceminister rozwoju, pracy i technologii to maksymalnie 200 podmiotów, a zdaniem restauratorów to nawet 20 tys. podmiotów.

Kiedy otworzą restauracje i bary? Dziś może paść konkretny termin. Jednak decyzja rządzących może rozzłościć restauratorów. Najprawdopodobniej od 1 lutego czynne będą galerie handlowe. Reszta zamkniętych lockdownem biznesów najprawdopodobniej jeszcze będzie musiała poczekać. Branża gastronomiczna ma dość lockdownu. Póki co może serwować posiłki na wynos. Jednak to jest nieporównywalne z tradycyjnym działaniem knajp. Zakaz działania mają też hotele i stoki narciarskie. Tutaj też wielu właścicielom obiektów puszczają nerwy. W połowie stycznia wielu przedsiębiorców zapowiedziało, że otwierają swoje biznesy pomimo oficjalnego zakazu. Zapewniają, że działają w reżimie sanitarnym. Ilu ich jest naprawdę? I tutaj dane są dość rozbieżne. Zdaniem wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk  maksymalnie 200 podmiotów otworzyło się pomimo obowiązujących obostrzeń. Natomiast według Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej może to być nawet 20 tysięcy przedsiębiorców gastronomicznych wykluczonych i pominiętych w tarczach antykryzysowych.

Pandemia trwa już rok. Cały czas obowiązuje reżim sanitarny i zasada DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. Rząd pracuje nad poluzowaniem obostrzeń. Resort rozwoju rekomenduje otwarcie galerii handlowych i sprzedaży detalicznej w pierwszej kolejności. 

Jeden z najwyższych wieżowców w Warszawie otwarty!
Sonda
Czy restauracje powinny zostać otwarte?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze