Otwórzcie siłownie! Polacy chcą ćwiczyć dla zdrowia

2021-02-17 3:19 -ag Konrad Ziółek
Nowe obostrzenia od 28 grudnia. Po świętach siłownie będą zamknięte
Autor: pexels.com Nowe obostrzenia od 28 grudnia. Po świętach siłownie będą zamknięte

Siłownie i kluby fitness od miesięcy nie działają, a zdrowie Polaków zamkniętych w domach pozostawia wiele do życzenia. - Potrzebuje rehabilitacji. Od roku siłownie są zamknięte, a mój kręgosłup bardzo na tym cierpi – mówi pani Grażyna Żymlok (57 l.), która regularnie ćwiczyła w klubie fitness. Nie tylko ona domaga się otwarcia siłowni. Z sondażu na zlecenie Super Expressu wynika, że aż 59 proc. ankietowanych, uważa, że kluby fitness i siłownie pomagają utrzymać organizm w zdrowiu i świetnej kondycji.

Kiedy otwarcie siłowni i klubów fitness?

Grażyna Żymlok (57 l.) jest po stabilizacji lędźwi. Kobieta przed pandemią regularnie chodziła na zajęcia z pilatesu na siłowni. - To była najlepsza, polecana przez lekarzy, rehabilitacja dla osób z moim schorzeniem – mówi pani Grażyna. - Od roku jest wszystko pozamykane wiec mój kręgosłup cierpi na tym. Odczuwam ból i zesztywnienie pleców – skarży się kobieta, która marzy o tym, by wreszcie otwarto siłownie i aby mogła wznowić ćwiczenia. Takich osób jak ona jest więcej. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” przygotowanego przez Instytut Badań Pollster wynika, że aż 59 proc. respondentów uważa, że siłownie i kluby fitness rzeczywiście pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i zdrowia. Jedynie 26 proc. postrzega te miejsca wyłącznie dla pasjonatów sportu. A raptem 8 proc. myśli, że są one zbędne. Także ryzyko związane z korzystaniem z siłowni i klubów fitness ankietowanym nie wydawało się wysokie. Jedynie 15 proc. pytanych oceniło, że ryzyko zakażenia się koronawirusem na siłowni jest większe niż podczas zakupów w galerii handlowej. Zaś 32 proc. uznało, że większe ryzyko zakażenia wystepuje podczas spacerowania w galerii handlowej niż podczas ćwiczeń na siłowni. Natomiast aż 43 proc. jest zdania, że zarówno w jednym, jak i w drugim miejscu, prawdopodobieństwo zakażenia jest takie samo.

Szokująca zmiana prawa. Rząd zabiera zasiłki chorobowe! Nie dostaniesz pieniędzy za chorobę

Super Raport 16.02 (Goście: Kamil Bortniczuk - Porozumienie, Robert Biedroń - eurodeputowany, Wiosna)
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze