Aleksandra Wilk

i

Autor: Super Express Aleksandra Wilk

Karpacz 2022

"Pacjenci są zagubieni w systemie". Aleksandra Wilk z Fundacji To się Leczy o sytuacji pacjentów nowotworowych

2022-09-19 10:16

Gościem w studiu SuperBiznesu podczas XXXI Forum Ekonomicznego była Aleksandra Wilk - koordynator sekcji Raka Płuc Fundacja To Się Leczy. W rozmowie został poruszony temat sytuacji pacjentów z rakiem płuca w Polsce, oraz jak wpłynęła na nich pandemia koronawirusa.

Superbiznes: Czym zajmuje się fundacja?

Aleksandra Wilk - koordynator sekcji Raka Płuc: Jako koordynator zajmuje się wsparciem pacjentów, którzy chorują na nowotwór płuca w Polsce. Prowadzimy webinary edukacyjne, mamy stronę na Facebooku "Rak płuca, wiedza i wsparcie". Pacjenci mają bezpłatną infolinie na naszej stronie, a także zamkniętą grupę dla chorych i ich rodzin.

Jak istotne jest wsparcie dla pacjentów?

Pacjenci są zagubieni w systemie. Dowiadują się o diagnozie i nie wiedzą co dalej. Chcemy żeby pilotaż koordynacji był nie na etapie ośrodka onkologicznego, a już w podstawowych ośrodkach opieki zdrowotnej. Tu liczy się czas.

Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk

Jakiego wsparcia fundacja oczekiwałaby ze strony państwa?

Szybszej diagnostyki. Z kartą DILO, nie zamykamy się w 28 dniach od diagnostyki do leczenia. Chcemy też leczenia z najnowszymi standardami, bo raka płuca można leczyć przewlekle. Żeby nie podawać chemioterapii, zanim lekarz nie wykona odpowiednich badań.

CAŁĄ ROZMOWĘ MOŻNA OBEJRZEĆ W POWYŻSZYM WIDEO

Sonda
Czy osoby chorujące na nowotwory mogą liczyć w Polsce na wystarczającą opiekę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze