Paczki przed świętami: Czy kurierzy będą jeździć w weekendy?

2021-11-29 15:41
Listonosz / kurier / pracownik poczty
Autor: Grzegorz Kluczyński Listonosz / kurier / pracownik poczty

Okres przedświąteczny to nie tylko zakupowe szaleństwo, ale okres wzmożonej pracy dla kurierów i listonoszy. Przed Bożym Narodzeniem niemal wszyscy robią zakupy w internecie i wysyłają prezenty. Kiedy poczta i firmy kurierskie muszą uporać się z nawałem pracy, zdarza się, że niektóre przesyłki nie docierają na czas. Jeśli boicie się, że wasze zakupy lub prezenty utkwią w jakimś magazynie i do adresata dotrą dopiero po świętach - mamy dobrą wiadomość. Kurierzy Poczty Polskiej w okresie przedświątecznym dostarczą paczki także w soboty.

Poczta Polska przygotowała się na zakupowe szaleństwo przed świętami. Wasze paczki będą dostarczane także w sobotę. Od 27 listopada, a więc już dzień po Black Friday, kurierzy Poczty Polskiej pracują także w ten dzień weekendu. W okresie przedświątecznym liczba obsługiwanych tygodniowo paczek jest większa nawet o 50–70% w porównaniu do zwykłego okresu. W ostatnią sobotę listopada pocztowcy dostarczyli paczki mieszkańcom województw (i miast): dolnośląskiego (Dzierżoniowa, Jelcza, Jeleniej Góry, Laskowic i Wrocławia), łódzkiego (Łodzi), małopolskiego (Kraków), mazowieckiego (Ciechanowa, Piaseczna, Płocka, Ostrołęki, Siedlec i Warszawy), podkarpackiego (Rzeszowa), wielkopolskiego (Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, gminy Komorniki), zachodniopomorskiego (Szczecina). Lista miejscowości objętych akcją doręczania przesyłek w przedświąteczne soboty będzie rozszerzana.

– Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w sklepach internetowych, ponieważ jest to rozwiązanie wygodne i, co szczególnie ważne w czasach pandemii, bezpieczne. Jesteśmy przygotowani do obsługi rosnącej z tygodnia na tydzień liczby paczek i dostarczania klientom radości w postaci prezentów świątecznych – albo pod wskazany adres przez kuriera, albo do jednego z ponad 17 tys. punktów odbioru. W okresie przedświątecznym nasi kurierzy będą doręczać przesyłki Pocztex i paczki także w soboty, 27 listopada otrzymają je mieszkańcy kilkunastu miast z siedmiu województw – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.     

Jak robić zakupy i co kupować?

Poza tym Poczta Polska rozpoczęła akcję sezonowej rekrutacji pracowników, której celem jest usprawnienie obsługi paczek w grudniu. Spółka poszukuje pracowników do sortowni przesyłek oraz kierowców, którzy zapewnią terminowe doręczanie przesyłek przed świętami. Dodatkowo, paczki można odbierać także w punktach. W całej Polsce Poczta Polska, wspólnie z partnerami (sklepy Żabka, stacje PKN Orlen, kioski i saloniki prasowe Ruch) udostępnia ponad 17 tys. takich miejsc. Oczywiście, aby mieć pewność, że zakupy i prezenty dotrą zgodnie z planem, najlepiej po prostu nie zostawiać tej sprawy na ostatnią chwilę i wszystko zamówić lub wysłać odpowiednio wcześnie.

Sonda
Kupiłeś/aś już prezenty na święta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze