- Odkręcimy wszystkie pseudo reformy przywracające w Polsce PRL; zarówno w prokuraturze, w Służbie Cywilnej, w mediach, w sądownictwie, w ochronie zdrowia, w obrocie ziemią - już tak dużo się tego nazbierało - stwierdził Petru. Szybciej wyrzucimy, niż PiS powołał całą sitwę niekompetentnych kolesi ze spółek Skarbu Państwa, administracji czy mediów - zapowiedział Ryszard Petru.
Czytaj koniecznie: Ryszard Petru chce zastąpić Beatę Szydło
.Nowoczesna przedstawiła swój dekalog, w którym zawarła dziesięć ogólnych haseł takich jak: "wolność osobista i gospodarcza", "ochrona własności prywatnej" czy "równe szanse dla każdego".
Petru zapowiedział, że nie pozwoli, aby po raz kolejny w historii Polska była doprowadzona do ruiny finansowej. - Nie akceptujemy doprowadzania Polski do ruiny przez ludzi lekceważących podstawowe prawa ekonomii. Nie chcemy Polski na zasiłku; wierzymy w zasadę, że aby wydawać, najpierw trzeba zarobić - dodał.
.@RyszardPetru#LepszaPolska: Wprowadzimy jako zasadę wynagrodzenie wszystkich urzędników zależne od wydajności i jakości ich pracy.
— .Nowoczesna (@Nowoczesna) 11 września 2016
.@RyszardPetru #LepszaPolska: Zmienimy program zasiłków rodzinnych 500+, by nie trafiały do najbogatszych. #Nowoczesna
— .Nowoczesna (@Nowoczesna) 11 września 2016
.@RyszardPetru #LepszaPolska: W gospodarce obniżymy stawkę PIT do 16%,, Wprowadzimy zasadę wiążącej interpretacji podatkowej. #Nowoczesna
— .Nowoczesna (@Nowoczesna) 11 września 2016
Wcześniej politycy .Nowoczesnej ruszyli w mediach społecznościowych z kampanią zachęcającą wyborców do wpłaty datków na rzecz ugrupowania.
- Przeznaczając 10 zł miesięcznie na wsparcie Nowoczesnej, dajecie nam środki i możliwość do dalszych działań: organizacji konsultacji, ekspertyz, edukacji obywatelskiej i poprzez budowę struktur, docierania do coraz szerszych grup społeczeństwa z wizją lepiej zorganizowanej, rozwijającej się i szanowanej na świecie Polski – przekonuje partia i podkreśla, że życie w opozycji nie jest łatwe.
W tym samym czasie ważą się losy dotacji z budżetu państwa dla .Nowoczesnej. Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe formacji i sprawa trafiła do sądu. Jeśli sędziowie przyznają rację PKW, .Nowoczesna rzeczywiście będzie potrzebowała wsparcia wyborców, bowiem utraci 75 proc. z 6,2 mln zł z rocznej subwencji.