Majewski

i

Autor: WOJCIECH STRÓŻYK / REPORTER Majewski prezesem Enei

Paweł Majewski ponownie prezesem Enei

2022-06-14 21:29

Rada nadzorcza Enei ponownie powierzyła Pawłowi Majewskiemu stanowisko prezesa zarządu spółki - poinformowała we wtorek Enea. Razem z Majewskim na kolejną kadencję powołano pięciu wiceprezesów. Jak podano w komunikacie, nowa kadencja zarządu rozpocznie się następnego dnia po Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które zatwierdzi sprawozdanie finansowe za 2021 r.

Majewski został prezesem Enei w kwietniu br., wcześniej był prezesem PGNiG, a jeszcze wcześniej m.in. kierował Lotosem. W składzie zarządu zaszła jedna zmiana, na stanowisku wiceprezesa ds. korporacyjnych Tomasza Szczegielniaka zastąpił Dariusz Szymczak. Postali wiceprezesi to: Tomasz Siwak, Rafała Mucha, Marcin Pawlicki i Lech Żak.

Grupa Enea to spółka giełdowa, zajmująca się m.in. wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej. Dostarcza energię do 2,6 mln klientów, ma też dwie elektrownie systemowe: w Kozienicach i Połańcu. W ramach Grupy działa również Lubelski Węgiel Bogdanka. Skarb Państwa ma w Enei ponad 52 proc. akcji.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz
Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Najnowsze