Polski ład i pensje bez podatku

i

Autor: shutterstock

Pensje mocno w górę. Jeśli nie zarabiasz blisko 7 tys. zł, to zażądaj podwyżki

2022-04-21 10:29

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2022 r. w porównaniu z marcem 2021 r. było wyższe o 12,4% i wyniosło 6665,64 zł (brutto). Względem lutego 2022 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wzrosło o 7,2% - podał Główny Urząd Statystyczny. Jeśli nie dostałeś podwyżki w ostatnim czasie, to najlepszy moment, by zażądać od szefa wyższej płacy.

Średnia krajowa wystrzeliła jak z procy

Pensje w Polsce rosną jak na drożdżach. Według oficjalnych danych inflacja, która już osiąga poziom 11 proc., nie powinna być nam straszna, gdyż wyrównują ją podwyżki płac. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2022 r. w porównaniu z marcem 2021 r. było wyższe o 12,4% i wyniosło 6665,64 zł (brutto). Względem lutego 2022 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto wzrosło o 7,2% - podał Główny Urząd Statystyczny. Zatem jeśli nie dostałeś podwyżki w ostatnim czasie, to najlepszy moment, by zażądać od szefa wyższej płacy. Okazuje się bowiem, że ok. 5 tys. zł na rękę to obecnie powinien być standard. Tyle teoria. A w praktyce niestety sytuacja nie wygląda tak kolorowo. Warto zwrócić uwagę na to, że na średnie krajowe wynagrodzenie podawane przez GUS składają się i pensje najlepiej zarabiających, które potrafią przekroczyć 150 tys. zł miesięcznie, i pensje tych słabiej zarabiających. Najniższe wynagrodzenie, jakie za legalną pracę na umowie o pracę w pełnym wymiarze godzin można zaproponować pracownikowi to 3010 zł brutto miesięcznie (tak zwana najniższa krajowa, minimalne wynagrodzenie). 

Pieniądze to nie wszystko – Ardanowski o drożyźnie
Sonda
Czy Twoje wynagrodzenie starcza Ci do końca miesiąca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Materiał sponsorowany