Wynagrodzenie minimalne. Co chcą zmienić kluby parlamentarne

i

Autor: Shutterstock Wynagrodzenie minimalne. Co chcą zmienić kluby parlamentarne

Pensje rosną w Polsce jak szalone! GUS podał najnowsze wyniki

2019-05-21 11:34

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące zatrudnienia w dużych firmach oraz średniego wynagrodzenia Polaków. Okazuje się, że w przeciągu roku (od kwietnia 2018 do kwietnia br.) przeciętna pensja Kowalskiego wzrosła o 7,1 proc.!

Średnie wynagrodzenie w Polsce 2019
Jak informuje GUS, przeciętne wynagrodzenie brutto wzrosło w kwietniu o 7,1 proc., licząc rok do roku, i wyniosło 5186 zł i 12 gr. O 2,9 proc. wzrosło też przeciętne zatrudnienie. Należy jednak pamiętać, że dane Urzędu nie obejmują małych przedsiębiorstw, a pod uwagę brane są jedynie wynagrodzenia firm zatrudniających co najmniej 10 osób.

ZOBACZ TAKŻE: Trzynastka dla emerytów w 2020 roku. Premier Morawiecki postawił jeden warunek

W przeliczeniu na rękę, pensje w przedsiębiorstwach wzrosły o 15 zł w porównaniu z marcem i o 241 zł od kwietnia ubiegłego roku. Tyle dostał pracownik. Pracodawca na tę podwyżkę musiał wydać odpowiednio 26 zł i 416 zł - informuje serwis Money.pl. GUS podał też, że przeciętne zatrudnienie w kwietniu wzrosło o 2,9 proc. w ujęciu rocznym i wyniosło 6392,4 tys.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze