Wynagrodzenia

Pensje w Polsce na 32. miejscu na świecie. Gdzie zarabia się najwięcej?

2022-12-06 16:30

Gdzie na świecie zarabia się najwięcej? Okazuje się, że najlepiej zarabia się w Szwajcarii, w Islandii, ale i w USA. Na tle innych państw Polska prezentuje się nie najlepiej, zajmując 32. pozycję w rankingu międzynarodowej firmy finansowo-księgowej Tipalti. W badaniu wskazano także najlepiej płatne zawody. Zobacz, czy Twój zawód znajduje się w czołówce najlepiej wynagradzanych.

Gdzie zarabia się najlepiej?

Gdzie zarabia się najlepiej na świecie? Powstał ranking międzynarodowej firmy finansowo-księgowej Tipalti, który pokazuje, gdzie zarabia się najlepiej i które zawody są najbardziej intratne. Według raportu, na który powołuje się "Rzeczpospolita", najwyższe roczne pensje są w Szwajcarii. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Islandia, a trzecie Stany Zjednoczone. Polska w takim rankingu uplasowała się na 32. miejscu, wyprzedzając np. Węgry. Ale przed nami znalazły się takie państwa jak Czechy, Łotwa czy Słowacja. Szczegóły wraz z kwotami prezentujemy w GALERII.

W badaniu wskazano także na najbardziej intratne zawody. Sprawdź, czy wykonywany przez Ciebie zawód wysoko uplasował się w tym zestawieniu. Według przywoływanego raportu w sześciu anglojęzycznych krajach (USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii oraz Irlandii) najbardziej dochodową profesją okazał się psychiatra – ze średnim rocznym wynagrodzeniem 154,8 tys. dol., który wyprzedził dentystę (109,1 tys. dol.) i optometrystę (82 tys. dol.). Ta średnia jest dużo wyższa, gdy weźmie się pod uwagę tylko USA: tam psychiatra zarabia 272,3 tys. dol. rocznie, a dentysta 211 tys. dol. Na amerykańskim rynku pracy dobrze zarabiają weterynarze (119,5 tys. dol.): ponad dwa razy więcej niż w Wielkiej Brytanii i prawie trzy razy więcej w porównaniu z weterynarzami pracującymi w Irlandii.

Sonda
Czy wynagrodzenia powinny być jawne?
Pieniądze to nie wszystko - Janusz Steinhoff

Zarabiasz ZA MAŁO?

Posłuchaj, jak to zmienić!

Listen to "Chcesz zdobyć dodatkowe pieniądze? Zacznij od tego! [PORACHUNKI OSOBISTE]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze