Pieniądze

i

Autor: Shutterstock

PFR: "Prawie 3 mln Polaków inwestuje w bezpieczną przyszłość"

2021-06-16 13:54

Partycypacja w Pracowniczych Planach Kapitałowych i Pracowniczych Programach Emerytalnych wynosi 32,6 proc. - poinformował w środę Polski Fundusz Rozwoju. Dodano, że 2,9 mln osób oszczędza na emeryturę wspólnie z pracodawcą i państwem.

Partycypacja w Pracowniczych Planach Kapitałowych i Pracowniczych Programach Emerytalnych wnosi 32,6 proc., a liczba osób oszczędzających na emeryturę wspólnie z pracodawcą i państwem to 2,9 mln osób.

- Na koniec maja 268 tys. firm oferowało programy emerytalne, a średnia stopa zwrotu z funduszy inwestycyjnych PPK wyniosła ponad 18 proc. - powiedział na konferencji prasowej prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Dekada rozwoju

- Prawie 3 mln Polaków inwestuje w bezpieczną przyszłość i zarabia w PPK lub PPE. Mimo pandemii widzimy, że liczba pracowników przystępujących do PPK stale rośnie - dodał Paweł Borys podczas konferencji. Pracownicze Plany Kapitałowe to system gromadzenia oszczędności emerytalnych, który współtworzony jest przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Dotyczy osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. 

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

Wpłata podstawowa finansowana przez uczestnika PPK może wynosić od 2 do 4 proc. wynagrodzenia. Z kolei pracodawca dopłaca składkę od 1,5 proc. do 4 proc. wynagrodzenia.

Maksymalna wpłata na PPK w przypadku jednego pracownika może wynosić 8 proc.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze