Kran

i

Autor: fot.pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Philip Morris Polska nie leje wody. Firma z wyjątkowym wyróżnieniem

2021-04-15 17:11

Philip Morris Polska został drugą firmą w Polsce wyróżnioną certyfikatem zrównoważonego zarządzania wodą Alliance for Water Stewardship (AWS). Philip Morris Polska został również doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za 8 dobrych praktyk z obszaru społecznej odpowiedzialności oraz zrównoważonego rozwoju, w tym za AWS.

Zrównoważony rozwój, w tym ochrona środowiska i zasobów wodnych, są jednym z kluczowych elementów strategii biznesowej Philip Morris International. Od 2017 roku firma wprowadziła do swoich działań certyfikację Alliance for Water Stewardship (AWS). Jej celem jest ograniczenie zużywanej wody w fabrykach firmy (tzw. „ślad wodny”) oraz promowanie zrównoważonego zarządzania zasobami wody na obszarach produkcyjnych. Do 2025 roku PMI chce certyfikować wszystkie swoje obiekty zgodnie z tym standardem.

Certyfikat AWS jest długoterminowym zobowiązaniem przedsiębiorstwa do odpowiedzialnego zarządzania wodą oraz stosowania dobrych praktyk zarówno na terenie zakładu produkcyjnego, jak również w szerszym aspekcie terytorialnym. Pro-środowiskowe oraz pro-pracownicze starania Philip Morris Polska zostały również dostrzeżone w prestiżowym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu: „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”.

Jest szansa na tańszy wywóz śmieci! PiS zmienia przepisy

To najbardziej kompleksowy przegląd działań firm w Polsce obejmujących działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji doceniono aż 8 inicjatyw Philip Morris Polska.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze