NBP, ZUS, Tauron, PGE, Energa, JSW, KGHM, LOT, PKP, Orlen, Lotos, Ruch, Inpost, CD Projekt, PKO BP, Pekao SA, Alior

i

Autor: Shutterstock PKN Orlen i Grupa Lotos - czy dojdzie do fuzji?

PKN Orlen idzie na rekord. Zyski dwukrotnie większe niż przed rokiem

2021-07-29 8:32

PKN Orlen zanotował w I półroczu 2021 r. zysk w wysokości 4,116 mld zł wobec 2,123 mld przed rokiem - podała spółka w czwartek w wynikach półrocznych. - Rekordowy wynik Grupy Orlen udowadnia, że nasza wizja silnego multienergetycznego koncernu, opartego na kilku obszarach działalności, jest spójna, skutecznie realizowana i w pełni odpowiada na współczesne wyzwania branży Oil&Gas - powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen. Podano, że przychody wyniosły prawie 54 mld zł, wobec 39 mln w I półroczu 2020 r.

- W trudnym otoczeniu wypracowaliśmy lepsze wyniki niż w rekordowych latach 2015-2018, kiedy na rynku rafineryjnym panowało makroekonomiczne eldorado - stwierdził Daniel Obajtek.

Dodał, że PKN Orlen ma solidne podstawy finansowe do realizacji biznesowych celów. - To procentuje. Już każdy segment przynosi zyski i aktywnie wspiera realizowaną przez nas strategiczną wizję. W połączeniu z bezpiecznym, zielonym finansowaniem naszej działalności i dbałością o dalszy zrównoważony rozwój mamy pełen obraz nowoczesnego ORLEN2030, który konsekwentnie budujemy - powiedział Obajtek.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

PKN Orlen prowadzi obecnie największy w historii koncernu program inwestycyjny, wzmacniając wszystkie obszary działalności. - Bez inwestycji wzmacniających krajowe firmy i gospodarkę, łączenia kluczowych kompetencji polskich firm oraz przyspieszenia w badaniach i rozwoju nie przeprowadzimy transformacji energetycznej w Polsce – przekonuje szef PKN Orlen.

Największy wpływ na wyniki Grupy Orlen miały segmenty energetyki i petrochemii. Z raportu wynika, że na stacjach wzrosła sprzedaż o 13 proc. r/r. W pierwszym półroczu Orlen sprzedał o 19 proc. więcej benzyny, oleju napędowego o 11 proc. i LPG o 13 proc.

Sonda
Czy będziesz korzystać z usług Orlen Paczka?

Przybyło też dystrybutorów. Na koniec drugiego kwartału 2021 roku w sieci detalicznej Grupy Orlen funkcjonowały 2854 stacje paliw, co oznacza wzrost o 22 obiekty w stosunku do analogicznego okresu w minionym roku.

Polacy dostaną podwyżkę! Grube miliardy zł na koncie. Od kiedy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze