PKN ORLEN wspiera walkę z koronawirusem. 6 milionów złotych dla polskich szpitali

2020-03-25 15:34 KaJa
Działania PKN ORLEN na rzecz bezpieczeństwa klientów
Autor: Materiały Promocyjne

Epidemia koronawirusa to bardzo ciężki i dramatyczny czas dla społeczeństwa. Chcąc maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby praktycznie wszyscy obywatele muszą zmienić swoje codzienne nawyki. W obecnej sytuacji niezwykle ważna jest również wzajemna pomoc i solidarność, zarówno ludzka względem seniorów, czy osób ze zmniejszoną odpornością, jak i ta na rzecz szpitali i innych placówek medycznych. Największe polskie przedsiębiorstwa przekazują miliony złotych na wsparcie tych osób, które z wirusem walczą na pierwszej linii frontu. PKN ORLEN zdecydował o przekazaniu 6 mln złotych na rzecz polskich szpitali, które walczą z epidemią koronawirusa.

Pandemia to okres dramatycznej walki o jak najszybsze zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Na szczęście to także czas, kiedy jak nigdy potrafimy okazać sobie wsparcie i solidarność. Ta  druga twarz epidemii to obraz pomocy i jedności, restauracje w ramach akcji #gastropomaga dowożą do szpitali bezpłatne posiłki, sklepy z odzieżą szyją maseczki, a polskie spółki i przedsiębiorstwa przekazują ogromne pieniądze na rzecz walki z koronawirusem. Jak poinformował Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN spółka przekaże 6 mln złotych 11 polskich szpitalom z oddziałami zakaźnymi.

Czytaj także: KGHM Polska Miedź S.A. wspiera walkę z koronawirusem. Przekażą sprzęt o gigantycznej wartości

Pieniądze zostaną rozdysponowane między innymi na poszerzenie bazy laboratoryjnej, zakup karetek, sprzętu medycznego, a także środków ochrony indywidualnej i środków dezynfekcyjnych. To nie jedyne działania jakie podejmuje polski gigant paliwowy, wcześniej PKN ORLEN poinformował, że w ciągu 10 dni od rozpoczęcia pracy nad płynem dezynfekującym, do sprzedaży trafiło już ponad 710 litrów produktu. Dodatkowo spółka zakupiła 5 tysięcy maseczek ochronnych, które zostały przekazane Agencji Rezerw Materiałowych.

 Koronawirus w Polsce: Granice zamknięte dla pracujących za granicą

Najnowsze