PKO Bank Polski wspiera walkę z koronawirusem

2020-03-26 12:15 KI
Labolatorium, próbki, badania,
Autor: Shutterstock

PKO Bank Polski przeznaczył 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów na obecność koronawirusa dla szpitali i personelu medycznego. Będą one badane w laboratorium Warsaw Genomics. PKO Bank Polski zaangażował się też w zbiórkę środków na zakup kolejnych testów.

PKO Bank Polski razem z laboratorium Warsaw Genomics współtworzy Koalicję firm wspierających walkę z koronawirusem. Zachęca do dołączenia kolejne polskie przedsiębiorstwa, instytucje, a także osoby fizyczne.

- Dziś mamy jeden cel, do którego wszyscy powinniśmy dążyć - szukanie narzędzi, możliwości i rozwiązań do walki z koronawirusem. Zachęcam do angażowania się w inicjatywy wspierające walkę z wirusem SARS‑CoV‑2, bo tylko solidarne i odpowiedzialne działania są szansą na skuteczne pokonanie epidemii – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

W ramach Koalicji, Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków, które w 100 proc. zostaną przekazane na zakup testów i badanie osób, które mogły zostać zakażone koronawirusem. Bank kolejny raz współdziała z renomowanym laboratorium Warsaw Genomics, z którym wcześniej współpracował przy Ogólnopolskim Programie Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka Badamy Geny.

PKO Bank Polski reaguje na bieżące potrzeby społeczne oferując konkretną pomoc. Dotąd Grupa Kapitałowa Banku przeznaczyła ponad 14 mln zł m.in. na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych. Przekaże także 100 samochodów osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a kolejne 20 aut trafi do szpitali jednoimiennych (zakaźnych).

- Obecnie kluczowe jest profesjonalne wsparcie diagnostyczne dla szpitali, placówek medycznych, a także dla personelu medycznego, który od kilkunastu dni chroni społeczeństwo przed koronawirusem. W laboratoriach Warsaw Genomics w tym momencie realizujemy już 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. Dzięki zaangażowaniu PKO Banku Polskiego oraz innych organizacji działających w ramach Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, wspomagamy lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny, kluczowy z punktu widzenia ochrony przed pandemią - mówi prof. dr hab. n. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Ty także możesz pomóc

Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków na walkę z koronawirusem. Testy będą przekazane na rzecz szpitali, służb sanitarnych i personelu medycznego.

Wpłat można dokonywać:

  • na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: Na rzecz walki z COVID‑19
  • w aplikacji mobilnej IKO korzystając z funkcji Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie
Najnowsze