Portfel bez pieniędzy

i

Autor: CC Pixabay.com / Chronomarchie Oskarżył żonę o kradzież 60 tysięcy złotych. Toruński sąd uniewinnił kobietę / Zdjęcie poglądowe

PŁACA MINIMALNA 2021: czy czeka nas wielkie rozczarowanie?

2020-12-07 14:53

To może być olbrzymi cios po kieszeni. Najprawdopodobniej nie będzie 3 tys. zł płacy minimalnej, jak wcześniej zapowiadano. Sprawdź Ile wyniesie w 2021 roku?

W 2021 r. pensja minimalna miała wynieść 3000 zł, a w kolejnym roku 4000 zł. Ekonomiści i przedsiębiorcy zwracali uwagę, że ta propozycja jest szkodliwa dla gospodarki i nierealna w obecnej sytuacji. Jeszcze bardziej sprawę pogorszyła pandemia koronawirusa. 

Super Raport 07.12 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz Waldemar Buda - wiceminister funduszy i polityki regionalnej, PiS)

Płaca minimalna w 2021 ma na mocy decyzji rządu wynieść 2800 zł. Oznacza to, że byłoby wyższe od obecnie obowiązującej stawki o 200 zł brutto. Minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych miałaby wynosić natomiast 18,30 zł brutto (obecnie jest to 17 zł brutto). Waloryzacja rent i emerytur zakłada, że świadczenia te mają wzrosnąć o przynajmniej 50 złotych już w marcu przyszłego roku - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu. Nowelizacja ustawy ma zostać przyjęta przez Radę Ministrów jeszcze w tym roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Ostatni dzwonek dla NAUCZYCIELI! Nie przegap dofinansowania

Wysokość minimalnego wynagrodzenia co roku ustala rząd po negocjacjach z Radą Dialogu Społecznego. Zwykle Rada Ministrów musi swoje propozycje przedstawić do połowy czerwca, tym razem jednak, z powodu pandemii, negocjacje się opóźniły.

Najnowsze