Wystawiona na sprzedaż nieruchomość w Gdyni ma łączną powierzchnię ponad 0,93 hektara, a ośmiokondygnacyjny biurowiec o powierzchni 10 410 metrów kwadratowych oraz wiata i trzy mniejsze budynki niemieszkalne znajdują się naprzeciw gmachu Sądu Rejonowego. Od 2018 kompleks budynków wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. - Dawniej infrastruktura pocztowa rozwijana była w centrach miast, często blisko kolei, dzisiaj magazyny pocztowe i sortownie powstają na obrzeżach aglomeracji. Istotnym elementem naszej polityki zarządzania nieruchomościami jest zbywanie niewykorzystanych placów i budynków, a pozyskiwanie nowych lokalizacji tam, gdzie przewidujemy rozwój naszej infrastruktury logistycznej - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes spółki Krzysztof Falkowski.
Po 160 latach wielka ZMIANA w Poczcie Polskiej. Dotyczy ona również ciebie!
Dodał, że zarządzanie majątkiem ma ścisły związek z celami biznesowymi spółki. - Niezwykle ważne jest też efektywne wykorzystanie potencjału, jaki ma największa spółka infrastrukturalna i logistyczna w kraju - dodał.
Poczta przypomniała, że realizacja jej planów strategicznych będzie wymagała pozyskiwania środków finansowych przede wszystkim na logistykę i cyfryzację, a przewidywana kwota inwestycji to 1,2 mld zł w ciągu trzech lat. Jeszcze w tym roku Poczta Polska zamierza przeznaczyć na ten cel ok. 400 mln zł. W komunikacie dodano, że w ostatnich latach na cele mieszkaniowe zostały sprzedane atrakcyjnie położone nieruchomości we Wrocławiu i w Warszawie.